Przedszkolaki działają z Rodzicami

Wydarzenie dodał(a) Agata Szymczyk

W Miejskim Przedszkolu nr 3 w Nowym Sączu w grupie Średniaków odbyły się zajęcia otwarte prowadzone metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. ?Metoda Dobrego Startu? to system ćwiczeń oddziałujących przede wszystkim na procesy instrumentalne: percepcyjne i motoryczne, które mają wpływ na nabywanie przez dzieci kompetencji niezbędnych w czasie czynności pisania i czytania. Zasadniczą rolę odgrywają w tej metodzie trzy elementy: wzrokowy (wzory graficzne), słuchowy (piosenka) i motoryczne (wykonywanie ruchów zorganizowanych w czasie i przestrzeni, odtwarzanie wzorów graficznych, zharmonizowanych z rytmem piosenki). W czasie zajęć dzieci wykazały się umiejętności m.in. pokazywały i nazywały części swojego ciała, dzieliły słowa na sylaby, śpiewały piosenkę z równoczesnym kreśleniem wzoru graficznego na kaszy. Udział w zajęciach otwartych jest jedną z form współpracy przedszkola z Rodzicami podczas których Rodzic ma możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z dziećmi, a także obserwacji swojego dziecka na tle grupy oraz zobaczyć jak należy pracować z dzieckiem.

od Agata Szymczyk

do Agata Szymczyk