Tajemnicze historie mieszkańców Śmieszkowa

Wydarzenie dodał(a) Hanna Mural

W marcu odwiedziła nasze przedszkole Pani Wioleta Kosiarska-Włodyka - autorka ksiażeczki dla dzieci - "Tajemnicze historie mieszkańców Śmieszkowa". Przeczytała dzieciom fragment swojej książki oraz pobawiła się z nimi. Śmieszkowo to magiczna kraina, pełna niecodziennych zdarzeń, tajemnic i magii. Mieszkają w niej dzieci wraz z rodzicami, a czas upływa im na wspólnych zabawach, spacerach i pracach w ogrodach pełnych przepięknych kwiatów i warzywnych grządek. Mieszkają tu również sympatyczni ślimaczy bracia: Kręcik i Błyskawica, wiewiórka Lola czy smok Śmieszek. Jest też Pan Piotr, który zawsze stara się znaleźć najlepsze wyjście z najbardziej kłopotliwej sytuacji.
"Tajemnicze historie mieszkańców Śmieszkowa" to zbiór krótkich, pełnych ciepła opowiastek, w których dobro zawsze walczy ze złem. Wszystkie historie uczą odpowiedzialności i odwagi oraz pokazują dzieciom, że zawsze należy postępować zgodnie z dobrymi zasadami. Czekamy na drugą część książeczki Pani Wiolu! :-)

Przyjaciel Książki

Projekt wspomagający gotowość do nauki czytania przedszkolaków, a także rozbudzający zamiłowanie do książek.

od Hanna Mural

do Hanna Mural