W zaczarowanej krainie magicznych słów

Wydarzenie dodał(a) Joanna Muta

W dniu 05.03.2015r. w ZPO Przedszkole Samorządowe w Wiśniowej - oddział Wierzbanowa odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Poszukiwacze przygód" z cyklu "Trzy magiczne słowa". W trakcie zajęć wykorzystane zostały pomoce dydaktyczne z prenumeraty. Przedszkolaki odbyły podróż do zaczarowanej krainy magicznych słów, w trakcie której przypomnieliśmy sobie o potrzebie ich używania w codziennych sytuacjach. Podróż rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej pt. "Przywitajmy się". Kolejno dzieci wysłuchały skróconej wersji opowiadania S. Szuchowej pt. "Mateuszek na zaczarowanej wyspie" i oceniały postępowanie głównego bohatera. W dalszej części naszej podróży uczestnicy w grupach układali ilustracje w formie puzzli przedstawiające dobre zachowania dzieci. Wszyscy aktywnie uczestniczyli także w zabawach ruchowych z zaczarowanymi chustami używając przy tym magicznych słów, a najwięcej uśmiechu na buziach wywołały odgrywane przez dzieci scenki dramowe przedstawiające różne zachowania. Podróż zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej "Uśmiechnięta buzia" oraz podsumowaniem w formie swobodnych wypowedzi dzieci na temat tego, jak ważne w naszym życiu jest używanie słów: DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM i PROSZĘ, które wywołują uśmiech na wszystkich buziach.

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Joanna Muta

do Joanna Muta