Umiem liczyć do 10

Wydarzenie dodał(a) Natalia Węgierek

27 marca 2015 r. dzieci (6-7-letnie) z gr. X z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy, uczestniczyły w zajęciach Poszukiwacze Przygód - OPOWIEŚCI Z KRAINY LICZB pt. "Umiem liczyć do 10". Zajęcia odbywały się w sali przedszkolnej. Wspólną zabawę zapoczątkowała zabawa matematyczno - ruchowa do wiersza pt. "Umiem liczyć do dziesięciu" (autor nieznany). Podczas zabawy dzieci utrwalały orientacje przestrzenną w odniesieniu do własnego ciała. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej zabawie i domagały się licznych powtórzeń.  Kolejnym etapem zabawy było utrwalanie obrazu graficznego cyfr "Matematyczne memory" (od 1 do 10). Następnie dzieci samodzielnie układały z liczmanów zbiory w ciągu rosnącym przyporządkowane do cyfry, określały liczbę elementów zbioru i porównywały liczebność zbiorów (w zakresie 10). W trakcie wykonywania zadań można było zauważyć, że dzieci potrafią rozróżnić błędne liczenie od poprawnego i dokonać analizy swojej pracy oraz  poprawy. Ostatnią wspólną zabawą była "Zaczarowana winda". Zadaniem dzieci było wyklaskać cyfrę znajdującą się na danym piętrze. Poprawne wyklaskanie pozwalało wjechać windą na kolejne piętro. Dziecko, które wjechało na 10 piętro, wygrywało. Grupa bardzo sprawnie liczyła. Każde dziecko okazało się zwycięzcą. Zajęcia były inspiracją po obserwacji zajęć koleżeńskich. Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały MEDAL dzielnego przedszkolak- matematyka :)

Opowieści z Krainy Liczb

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

od Natalia Węgierek

do Natalia Węgierek