Dzień Życzliwości

Wydarzenie dodał(a) Agata Janus

20 lutego 2015 w Przedszkolu nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu odbył się Dzień Życzliwości. Dzieci w tym dniu ubrały sie na czerwono. Był to bardzo radośny dzień. Rozwiązywaliśmy zagadki by dowiedzieć się jakie słowa są magiczne. Przedstawialiśmy scenki zgadując jakiego słowa trzeba użyć w danej sytuacji (przepraszam, proszę, dziękuje). Przypomnieliśmy sobie nasz grupowy kontrakt, który pozwala nam być grzecznym i życzliwym przedszkolakiem.Oglądaliśmy historyjki o zachowaniach dzieci i ocenialiśmy czy zachowały sie dobrze czy źle. Słuchaliśmy opowiadania i musieliśmy dopowiedzieć jak powinniśmy się zachować w danej sytuacji. Zgadywaliśmy emocje dzieci i probowaliśmy naśładować je mimiką i gestem. Były też zabawy ruchowe : tańczyliśmy do muzyki, a na sygnał musieliśmy użyć jednego z magicznych słów, chodziliśmy po sali, a na sygnał podnosiliśmy z podłogi serduszka. Całość zakonczyliśmy wspólnym tańcem. Treaz każdy przedszkolak wie, jak być życzliwym, a magicznych słów używa każdego dnia.

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Agata Janus

do Agata Janus