W krainie liczb i figur geometrycznych

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Czyszek

13.02.2015 r. dzieci z grupy IV Słoneczka z Krakowa wzięły udział w projekcie "Opowieści z krainy liczb". Dzieci podczas zajęć utrwalały nazwy poznanych wcześniej figur geometrycznych oraz stosowały liczebniki porządkowe (pierwszy, drugi, trzeci...). Słoneczka podczas tych zajęć pracowały na dywanie indywidualnie; każdy otrzymał własny zestaw figur. Nauczyciel na dużej tablicy demonstracyjnej prezentował odpowiedni układ figur. Zadaniem dziecka było odwzorowanie takiego samego układu figur na własnym dywaniku, zwracając uwagę na wielkość figur, ich rodzaj, kolor oraz ilość. Zabawa ta bardzo się przedszkolakom podobała. Dzięki tym zajęciom dzieci utrwalają nie tylko kolory i figury, ale również uczą się odwzorowywać i przeliczać konkretne elementy.

Opowieści z Krainy Liczb

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

od Elżbieta Czyszek

do Elżbieta Czyszek