Gala Konkursowa w Krainie Zabaw Dziecięcych ANIKINO

Wydarzenie dodał(a) Ewa Koper

„Cały świat w maskach i ozdobach ukryty”
Organizator - Samorządowe Przedszkole nr 187 im. Pod Lipami, os. Piastów 48, Kraków

Finał międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego

W dniach 12 - 30 stycznia 2015r. odbył się konkurs plastyczny „Cały świat w maskach i ozdobach ukryty”. Wzięły w nim udział dzieci z krakowskich przedszkoli, a głównym celem było zapoznacie się z kulturą i zwyczajami wybranego kraju oraz wykonanie maski lub ozdoby z wykorzystaniem surowców wtórnych. Organizatorem było nasze przedszkole, a sam konkurs został objęty patronatem Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego MŁODZI ŚWIATU oraz Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W sumie otrzymaliśmy 72 pomysłowe i różnorodne prace dzieci z krakowskich przedszkoli. Zostało powołane jury, które w dniu 3 lutego 2015r. w tajnym głosowaniu wyróżniło 15 prac w trzech kategoriach: I – maski i ozdoby wykonane przez dzieci w domu z rodzicami,

II – maski i ozdoby wykonane przez dzieci młodsze (3 i 4-latki) w przedszkolu,

III - maski i ozdoby wykonane przez dzieci starsze (5 i 6-latki) w przedszkolu.

O wynikach laureaci zostali powiadomieni drogą mailową z jednoczesnym zaproszeniem na uroczystą galę wręczenia nagród.

Gala konkursowa odbyła się 13 lutego 2015r. w Krainie Zabaw Dziecięcych „Anikino”. Swą obecnością  - oprócz  małych artystów z osobami towarzyszącymi - zaszczycili nas przedstawiciele: Krainy Zabaw dziecięcych „Anikino”, z Wolontariatu Misyjnego MŁODZI ŚWIATU oraz z Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Niespodzianką gali finałowej konkursu był udział w zabawach z wolontariuszkami, na co dzień współpracujących z Wioskami Świata, które poprzez wspaniałą zabawę przybliżyły dzieciom inne kultury.

Po wręczeniu nagród i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, organizatorzy zaprosili na poczęstunek, a po nim laureaci mieli dużo czasu na swobodne harce w Krainie Zabaw Dziecięcych „Anikino”.

Prowadzącymi uroczystość były: Ewa Koper i Iwona Połeć.

od Ewa Koper

do Ewa Koper