Lekcja pierwszej pomocy w Przedszkolu Nr 1 w Tarnobrzegu

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Grębowiec

W czwartek 29 stycznia 2015r. Przedszkole Nr 1 w Tarnobrzegu odwiedziła Młodzieżowa Drużyna Ratownicza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tarnobrzegu i w ramach akcji "Pierwszy krok do pierwszej pomocy" zafundowała naszym podopiecznym wspaniałą lekcję. Na wstępie młodzież przypomniała zasady postępowania w sytuacji, kiedy nastąpi zagrożenie życia: zasłabnięcie, utrata przytomności, złe samopoczucie itp. Przedszkolaki utrwaliły numery alarmowe poprzez naukę i recytację wiersza, odgrywały scenki wzywające pierwszą pomoc, a także miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na fantomach: próbowały nawiązać kontakt z poszkodowanym, sprawdzały oddech, reanimowały poprzez ucisk klatki piersiowej, a w zamian otrzymywały odznaki „małego ratownika”. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

od Agnieszka Grębowiec

do Agnieszka Grębowiec