Akcja "Bliżej pieska" w Przedszkolu Nr 2 w Miechowie

Wydarzenie dodał(a) Edyta Pypłacz

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Miechowie przyłączyły się do  ogólnopolskiej akcji "Bliżej pieska" rozpoczynając współpracę ze Schroniskiem w Zawierciu, gdzie trafiają porzucone i zagubione zwierzęta z ich gminy. W ramach  tej współpracy na terenie przedszkola została zorganizowana wielka zbiórka wszelkich artykułów niezbędnych dla przebywających w schronisku zwierząt. Nauczycielki gorąco zachęcały rodziców  wychowanków  do wsparcia swoich pociech w organizacji pierwszej tego typu akcji pod hasłem: DLA ZWIERZAKÓW OD PRZEDSZKOLAKÓW. Jednocześnie zapraszały wszystkich Panów z rodzin dzieci (tata, dziadziuś, wujek) do wzięcia udziału w zajęciach otwartych w grupie swojego dziecka, podczas których mogli oni zbudować budę dla potrzebującego pieska z wcześniej przygotowanych elementów. W ten sposób rodzice mieli okazję nie tylko do wsparcia  zwierzaków, ale przede wszystkim dali dzieciom wspaniały przykład i niezwykłe doświadczenia podczas niecodziennego zajęcia,  włączając się tym samym do realizowanego od kilku już lat  w naszym przedszkolu programu: "Razem z Rodzicami wprowadzamy dzieci w świat”. Na odpowiedź ze strony dzieci i ich rodziców nie musieliśmy długo czekać. Na wspólnych, pełnych wrażeń zajęciach powstały trzy piękne budy wykonane przez tatusiów i pomalowane przez nasze dzieciaki, a ramach akcji wspólnie udało nam się jeszcze zebrać: 16 dużych worków suchej karmy, 29 sztuk  karmy w dużych puszkach, 7 garnków, 2 miski, 13 małych puszek karmy, kilka saszetek karmy dla kotów, kilka kilogramów kaszy, ryżu, makaronu, 14 koców, 2 poduszki i inne akcesoria  (kaganiec, smycze, obroże, zabawki).  W dniu  2 lutego 2015r. nasze przedszkole odwiedziły dwie panie pracujące w schronisku w Zawierciu przy ulicy Podmiejskiej, które wręczyły naszym przedszkolakom dyplom- podziękowanie, a następnie dostarczyły zebrane  dary do schroniska. Jak obiecały wkrótce przyślą  nam także zdjęcia czworonożnych szczęśliwców, którzy zamieszkają w podarowanych przez naszych przedszkolaków budach. Ucząc wspólnie dzieci od najmłodszych lat odpowiedniego postępowania ze zwierzętami, miłości i szacunku do nich  mamy nadzieję, że  w przyszłości nasze działania przyniosą pozytywny skutek w postaci   odpowiedzialnych zachowań, dzięki którym coraz mniej będzie zwierząt skrzywdzonych przez ludzi i  potrzeb organizowania tego rodzaju akcji.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Edyta Pypłacz

do Edyta Pypłacz