Dzień Kota w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko w Radomiu

Wydarzenie dodał(a) Justyna Stefaniak

W piątek w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Była to doskonała okazja do uwrażliwienia maluszków na potrzeby zwierząt, które - podobnie jak i my - potrzebują dużo miłości, troski, a  niekiedy pomocy z naszej strony.
Tego dnia wszystkie Słoneczka zamieniły się w kotki i przez cały dzień mogły poczuć się jak owe czworonogi. Każdy otrzymał kocią przepaskę, a wśród ubranek dominował kolor biały i czarny- który przełamywał przesąd, że koty tej maści należy omijać z daleka. Kociaczki - dzieciaczki miały okazję zwijać wełnę w kłębek, turlać nim po sali, sprawdzając, kto jest najzwinniejszy. Wbrew pozorom konkurencja ta przysporzyła przedszkolakom spioro trudności. W ostateczności każdy zmierzył się i pomyślnie przeszedł ten koci test. Były również zawody w piciu mleka. Wśród wszystkich zawodników sędziowie wyłonili dwójkę miłośników mleczka, którzy otrzymali honorową odznakę Czarnego Kota. Nie mogło zabraknąć konkursu dotyczącego kocich bohaterów z bajek dla najmłodszych. Z tym zadaniem przedszkolaki poradziły sobie znakomicie- przekrzykując się w podawaniu nie tylko tytułów bajek, ale i imiona postaci ze zdjęć.
Śpiewaliśmy także kocie piosenki: "Wlazł kotek na płotek", "Kotki dwa", "Kotek Puszek" i wiele innych.
Zabawą, która najbardziej przypadła dzieciom do gustu było "Usypianie dzieci - kotków", które pozostali kołysali w chuście animacyjnej. Początkowo maluszki z dozą niepewnosci wchodziły i kładły się na chuście, ale już po chwili każdy chciał być "usypiany". Tej zabawie nie było końca... Nie małą frajdę przyniosła także zabawa słuchowa "Gdzie jest kotek", w której należało wykazać się nie tylko doskonałym słuchem, ale i znajomością głosu swoich kolegów. Polegała ona na wskazaniu przez dziecko, miałczącego kotka. By utrudnić to zadanie, ustaliliśmy wspólnie, że "zgadywacze" będą mieli zawiązane oczy chusteczką. Było wiele śmiechu, kiedy okazywało się, ze Kotkiem- miałczkiem była zupełnie inna osoba, niż ta, którą wskazywaliśmy.
Nie obeszło się rónież bez wykonania portretu swojego miluśniśkiego. Wykonaną pracę każdy mógł później zabrać do domu, by upamiętnić ten wyjątkowy dzień. Obowiązkowo w programie była również sesja zdjęciowa, nie tylko w kocich grupkach, ale i indywidualnie. Wszystkie przedszkolaki mogły przeistoczyć się w prawdziwego czarnego kota, a to wszystko za sprawą makiekity, którą wcześniej przygotowały ciocie.

od Justyna Stefaniak

do Justyna Stefaniak