Bursztynkowe "Fiołki" w Szkole Tańca

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Zabawy w jesienne, pochmurne dni tez mogą być wesołe, atrakcyjne i kształcące. O tym zaświadczają dzieci realizujace autorski program taneczny "Elementy tańca towarzyskiego dla dzieci w przedszkolu".
Taniec i muzyka taneczna przypadła dzieciom do gustu, wzrosło zainteresowanie różnorodnymi formami tańca. Kilkoro dzieci z grupy uczęszcza na  popołudniowe zajęcia taneczne w koszlińskich szkolach tańca dlatego kolejnym krokiem było zorganizowanie wyjścia pieciolatków do profesjonalnej szkoły tańca, w której dzieci mogły ćwiczyć elementy taneczne z różnorodnymi akcesoriami pod okiem wykwalifikowanego trenera. Rozmiary sali zaskoczyły dzieci, a ściana z lustrami dawała poczucie ogromnej przestrzeni. Chociaż wszystko zachęcało do biegania, to Pani trener przedstawiła obowiazujące zasady zabaw w sali treningowej i zobowiązała dzieci do ich przestrzegania. Przedszkolaki, mimo młodego wieku, zachowały się bardzo odpowiedzialnie i aktywnie, z należytą uwagą; uczestniczyły w zabawach z elementami tańca. Na zakończenie pobytu dzieci juz potrafiły zatańczyć sekwencję kroków stanowiacych choreografię do znanego i lubianego przez dzieci przeboju muzyki disco.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska