Jasełka w przedszkolu

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Prusik

Dnia 17 grudnia 2014r. dzieci z grupy "Wiewiórki" w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie oraz dzieci z różnych stron świata, które przyniosły Dzieciątku dary oraz serduszka. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe. Wręczono upominki dla zaproszonych gości i rodziców - aniołki z masy gipsowej i świeczniki.

od Elżbieta Prusik

do Elżbieta Prusik