Porządki świąteczne Klasy "0" z "Akademii Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

8.12.2014 r. Klasa "0" rozmawiała o świątecznych porządkach. Na początku wysłuchaliśmy wiersza D. Gellnerowej pt. "Kupujemy choinkę", a następnie rozpoczęliśmy rozmowę o porządkach. Zerówkowicze opowiadali o tym, jak w ich domach wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, na czym polegają i jak wyglądają świąteczne porządki, a także jak Klasa "0" pomaga rodzicom w przygotowaniach. Następnie przystąpiliśmy do bardzo radosnego tańca pt. "Świąteczne porządki". Och Zerówkowicze tańcząc bardzo napracowali się:) Najpierw zbieraliśmy zabawki, potem zdejmowaliśmy firanki, myliśmy okna, trzepaliśmy dywan, sprzątaliśmy w szafach, polerowaliśmy podłogi, aby na koniec zachwycić się porządkiem na piątkę:) Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia Klasa "0" postanowiła wykonać Gwiazdę Betlejemską, która doprowadziła Mędrców ze Wschodu do Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Wykonując gwiazdkę wykorzystaliśmy opowieść do składania gwiazdki z koła pt. "Pierwsza gwiazdka" autorstwa I. Biśto. Naszą Gwiazdę Betlejemską osadziliśmy na zaśnieżonym niebie, które stworzyliśmy wykorzystując kalkę i żelazko. Niech ten fragment opowieści I. Biśto wprowadzi Was wszystkich w ten ważny zbliżający się czas: "Rzekła mama rzecz się działa przed wiekami, już minęło ponad dwa tysiące lat. Prowadzeni złotej gwiazdy promieniami trzej królowie wędrowali poprzez świat.... Na pamiątkę tego właśnie wydarzenia, gdy grudniowy śnieg już skrzy się za oknami i na niebie błyska pierwsza jasna gwiazdka do Wigilii wraz z rodziną zasiadamy".

Red: Agnieszka Pleśniak

od Agnieszka Przedszkole