"Krokodylki" z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

Wydarzenie dodał(a)

Grupa "Krokodylków" z Przedszkola nr 8 udała się na wycieczkę do Biblioteki mieszczącej się przy ul. Brzozowej. To dość daleko od naszego przedszkola. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem Pani Małgosi - bibliotekarki.
"Krokodylki" z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była dodatkowo czytaniem przez panią Małgosię bajki japońskiej znajdującej się w drewnianej skrzynce pt. „Szukając Marudka”, autorstwa Kweiko Yamamoto. Dzieci z uwagą śledziły przygody pieska Marudka i oglądały ilustracje w barwach czarno-czerwonych. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały "paszporty czytelnika", a po ich uzupełnieniu i przyjściu z rodzicami do biblioteki będą mogły zostać prawdziwymi czytelnikami.
Wycieczka do biblioteki dostarczyła dzieciom wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek, co dla mnie jako nauczyciela jest bardo ważne i potwierdza celowość działań w mojej pracy.

od

do