Wydarzenie dodał(a) Renata Bąk

„W krainie Pluszowego Niedźwiadka

Bawiła się przedszkolna gromadka.

Były pląsy, tańce i śpiewanie,

Rebusy, zagadki i rysowanie.”

W tym roku w sposób szczególny uczciliśmy Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada sala gimnastyczna zamieniła się w KRAINĘ PLUSZOWEGO NIEDŹWIADKA. Dzieci zabrały ze sobą swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki. A panie poprzebierane za misie witały je z uśmiechem.

Razem z nimi w dyskotekowych rytmach przedszkolaki pląsały, tańczyły i śpiewały. Rozwiązywały misiowe zagadki, układały puzzle i robiły poranną gimnastykę ze swoją maskotką. Wykonywały również portret misia z gazetowej wydzieranki. Nie mogło zabraknąć też zabawy w starego niedźwiedzia, przy której dzieci bawiły się wyśmienicie. Nie zapomnieliśmy też o ulubionym  przysmaku niedźwiadków- miodzie, który przedszkolaki zjadały ze smakiem.

Do krainy zawitał też gość specjalny- Misia Ania, która w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała fragmenty książki Cz. Janczarskiego „Miś Uszatek i Przyjaciele”. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o Misiu i jego niezwykłych przygodach.

Kulminacyjnym punktem zabaw było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wykonanie przez dzieci i rodziców z grupy „Motylków” własnej maskotki-misia. Prace były wspaniałe , kolorowe i zrobione bardzo pomysłowo. Dlatego wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsca i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i bajkowe książeczki.

Zabawy trwały przez cały dzień- bo misie w tym dniu królowały wszędzie.  Także na salach dydaktycznych, gdzie wychowawczynie przygotowały dodatkowe atrakcje: kolorowanki z portretem misia, zabawy w misiowe przytulanki, , spotkanie z misiem strażakiem, misiowe konkursy sprawnościowe .

Zabawy  z Misiem sprawiły wszystkim ogromną radość. Na pewno powtórzymy je w przyszłym roku.

POZDRAWIAMY

Kadra Przedszkola Gminnego