Czytające Przedszkole i Czytający Rodzice

Wydarzenie dodał(a) Józefa Mazurkiewicz

Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i wyrażać swe opinie. Słaba znajomość języka to źródło ciągłych frustracji i poważna przeszkoda w osiąganiu sukcesów zarówno w życiu społecznym, jak i zawodowym oraz prywatnym. Wczesne dzieciństwo jest wyznaczonym przez ewolucję, krytycznym czasem na naukę języka. Braków wyniesionych z tego okresu zwykle nie da się nadrobić. Dlatego nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia. Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka. "Czytające Przedszkola"?! To gwarantowany sposób lepszego przygotowania dzieci do szkoły i do życia! W naszym przedszkolu rodzice czytają dzieciom, co widać na zdjęciu.

od Józefa Mazurkiewicz

do Józefa Mazurkiewicz