Koło na wesoło

Wydarzenie dodał(a) Alicja Trybała-Wawryków

W otaczającej nas rzeczywistości niezmiennie od wieków ukryty jest fascynujący świat geometrii, który w piątek 14 listopada miały okazję poznać maluszki z Przedszkola nr 22 w Koszalinie. Czarodziej Hilary, który tego dnia odwiedził najmłodsze przedszkolaki, w magiczny sposób zamienił wszystko w koła, rozbudzając tym samym duże zainteresowanie tą wyjątkową figurą geometryczną. Dzieci najpierw z uwagą przyglądały się modelom kół o różnych kolorach, fakturach i rozmiarach, a następnie wyszukiwały w najbliższym otoczeniu przedmioty o takim właśnie kształcie. W dalszej kolejności maluszki przechodziły po linie ułożonej w kształt koła, a także bawiły się wesoło przy piosence, która zachęcała do utworzenia koła wspólnie z kolegami i koleżankami. Szczególnie ciekawym momentem okazało się  układanie kompozycji z papierowych modeli kół, kiedy to na oczach dzieci powstawały kolorowe kwiatuszki, misie i sympatyczne gąsienice. Na zakończenie przedszkolaki wykonały medale w kształcie koła, utworzone z wypełnionych plasteliną metalowych zakrętek, ozdobionych drobnymi elementami dekoracyjnymi. Pomysłów na medale było co niemiara, a każdy inny i wyjątkowy. W ten ciekawy i kreatywny sposób maluszki poznały kształt koła i zaczęły zauważać go w otaczającym je świecie.

od Alicja Trybała-Wawryków

do Alicja Trybała-Wawryków