Święto Drzewa 2014 w Przedszkolu nr 124 w Warszawie

Wydarzenie dodał(a) Renata Stawczyk-Mizińska

W Święto Drzewa 2014 teatrzyk „Przygoda w lesie”

Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanego od 2003r., w którym uczestniczy nasze Przedszkole 124. Głównym zadaniem programu jest m.in. inicjowanie sadzenia drzew oraz wielu różnorodnych działań wokół drzew. Tegoroczne Święto Drzewo było okazją do wspólnego uczczenia 25-lecia odzyskania wolności.12 edycja Święta Drzewa – Drzewo Wolności objęte było patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – „ Nasze Święto Wolności jest też świętem całego wolnego świata (...). Zapraszam zarówno tych, którzy pamiętają 4 czerwca 1989 roku, jak i tych, którzy się właśnie wtedy lub później urodzili. Wolność wymaga, by mówić o niej na nowo, by wyjaśniać jej znaczenie, by rzetelnie wskazywać, co jej dziś zagraża (...). Wspólnie wypełnijmy ten projekt jak najatrakcyjniejszymi pomysłami. Potwierdźmy raz jeszcze, że nie ma wolności bez solidarności. Że wolność i dzisiaj wymaga solidarności pomiędzy nami” W tym roku szkolnym z tej okazji dosadzono rośliny w ogrodzie oraz nauczycielki przygotowały dla dzieci przedstawienie „Przygoda w lesie”. Przedstawienie opowiadało o niegrzecznych dzieciach, które naśmieciły w lesie i mądrych skrzatach, które pomogły zrozumieć dzieciom ich niewłaściwe postepowanie. Wszystkie przedszkolaki dały dowody, że są przyjaciółmi przyrody, usteczka otworzyły i za skrzatem powtórzyły:

·         „Przyrzekamy, że będziemy prawdziwymi przyjaciółmi przyrody,

·         Będziemy chronić i szanować zwierzęta i rośliny,

·         Nie będziemy zaśmiecać  Ziemi,

·         Będziemy segregować śmieci z rodzicami,

·         Będziemy oszczędzać wodę i papier,

·         Będziemy obserwować przyrodę i ją poznawać”

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ziemia to wyspa zielona” .

Renata Stawczyk-Mizińska

Przedszkole nr 124 w Warszawie