Wycieczka do Nadleśnictwa

Wydarzenie dodał(a) Barbara Rakowska

Dnia 09.10. dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Karnieszewice. W ramach akcji "Sprzątania Świata - Polska” Urząd Miejski wspólnie z Nadleśnictwem zorganizował spotkanie edukacyjne z leśnikiem pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko”. Miało ono na celu uświadomienie, w jaki sposób wpływamy na otaczającą nas przyrodę, np. podczas spaceru po lesie.
Podczas lekcji w Centrum Edukacji Ekologicznej sześciolatki poznały mieszkańców lasu, dowiedziały ciekawostek o warunkach ich życia, a także utrwaliły zasady zachowania się w lesie, by mieszkańcy lasu czuli się w nim bezpiecznie i przyjemnie. Podczas lekcji sześciolatki nie tylko z uwagą słuchały pogadanki Pani leśnik, ale uczestniczyły w pokazie multimedialnym, obserwowały budowę roślin przez mikroskop, rozpoznawały ślady zwierząt za pomocą stempli, oglądały okazy przyrodnicze, układały puzzle z wizerunkiem zwierząt leśnych. Po lekcji i słodkim poczęstunku przygotowanym przez Nadleśnictwo, dzieci udały się autokarem do Arboretum.
Arboretum to wyodrębniony obszar, na którym znajduje się kolekcja drzew i krzewów utrzymywanych w celu badawczym. W arboretum, podczas spaceru dzieci poznały najstarsze i największe drzewo- diaglezję, choinkę kanadyjską, dąb czerwony, czy też jodłę kakukaską. Poznały budki lęgowe dla ptaków, a także usłyszały i zobaczyły sójkę. Chętnie spacerowały i poznawały nowe rośliny. Zajęcia na łonie przyrody przyczyniają się do kształtowania przekonań i wartości - jaki las jest piękny i ciekawy oraz że, warto go chronić i pozytywnie wpływać na otaczające nas środowisko.

Barbara Rakowska

od Barbara Rakowska