Dzień Przedszkolaka w "Rozśpiewanym Przedszkolu"

Wydarzenie dodał(a) Karolina Michalska

Hymn przedszkolaka

Muzyka: Urszula Pakuła
Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają

tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają, przykład dają

I też swoje święto mają, święto mają

Ref:

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy

Sto balonów wypuścimy, wypuścimy

Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,

że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Ref:

Dzień przedszkolaka ….

Dziś Hymnem Przedszkolaka, powitaliśmy się wspólnie na sali rytmicznej naszego przedszkola. W tym wyjątkowym dniu, który co prawda przypadał na sobotę, Ogólnopolskim Święcie Przedszkolaka, zgromadziliśmy się, aby tańczyć, śpiewać, muzykować. Rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw taneczno–ruchowych z kolorowymi chusteczkami oraz zabaw z chustą animacyjną. Każdy Przedszkolak otrzymał kolorowy balon, który to balon trafił później na chustę, aby się na niej kołysać. Po zabawach z chustą, dzieci położyły się wokół niej i przy muzyce relaksacyjnej myślały o swoich marzeniach, o tym czego chciałyby doświadczyć, co dostać… a życzenia i marzenia, trafiły prosto do baloników leżących tuż przy nich. Kolejną atrakcją, były zabawy na kształtkach gimnastycznych i lepienie z kolorowej masy solnej a po zabawie udaliśmy się na słodki poczęstunek, którym był kisiel truskawkowy a na nim, wyrysowane bitą śmietaną, uśmiechnięte buziaki. Po poczęstunku wyszliśmy na plac przedszkolny i każdy mógł wypuścić swój kolorowy balonik z marzeniami i życzeniami, aby marzenia uleciały wysoko i mogły się spełnić. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci, to ich wyjątkowe święto, które miały okazję wspólnie spędzić i przeżywać.

Karolina Michalska
Miejskie Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze