Z wizyta w stadninie koni w Budzistowie

Wydarzenie dodał(a) Aurelia Prończuk

18 czerwca 2014 dzieci z grupy "Krasnoludków" i "Motylków" wybrały się na wycieczkę autokarową do stadniny koni w Budzistowie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat koni m. in. jakie są rasy koni, jak wygląda stajnia, co jedzą konie i jak śpią. Miały okazje zaobserwować zabawę dwóch źrebaczków. Każde dziecko jeździło na wybranym przez siebie koniku, niektóre po raz pierwszy. Mieliśmy również smaczny poczęstunek. Pobyt w miejscu, gdzie przed wiekami były początki Kołobrzegu, zakończył się zwiedzaniem najstarszej budowli Pomorza Zachodniego - romańsko-gotycki kościół Jana Chrzciciela z 1222 roku.
Dzieci były zachwycone wycieczką, najbardziej podobała im sie jazda na koniu i pytały o powtórkę.

Autor artykułu i zdjęć:
Aurelia Prończuk