Dzień Dziecka w Przedszkolu Nr 130 w Krakowie

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Kluba

Międzynarodowy Dzień Dziecka to długo oczekiwany dzień dla każdego dziecka.W naszym przedszkolu z okazji tego święta było przygotowanych wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Jedną z nich w dniu 30.05.14r. było przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek” przygotowane przez pracowników przedszkola i rodziców. Występ wzbudził wielkie emocje, było pełno śmiechu, dziecięcego krzyku i radości na widok postaci: Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Baby Jagi, wilka, czarownicy, krasnoludków. Rodzice z dużym zapałem przystąpili do uczenia się roli, przygotowania stroju i z pełnym zaangażowaniem odgrywali bajkowe postacie, jak prawdziwi aktorzy! Za swój występ rodzice i nauczyciele otrzymali długie i gorące brawa od dzieci. Po takim sukcesie aktorskim na pewno w przyszłym  roku przygotujemy następne przedstawienie dla dzieci.
Dnia 5.06.14r. „Rodzinny Dzień Dziecka” ph. „Na sportowo - bo tak zdrowo” to kolejna impreza w Parku Krowoderskim przygotowana z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodziców. W przedsięwzięcie z ogromnym zapałem zaangażowali się: pani dyrektor, pracownicy przedszkola i rodzice, a Rada Dzielnicy IV objęła honorowy patronat. Wśród gości był obecny radny pan Mieczysław Dzierżak z Komisji Sportu. Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” udostępnił nam boisko, bez którego nie byłoby możliwe zorganizowanie tak dużej imprezy. Na boisku czekał na dzieci duży zamek dmuchany i zjeżdżalnia, kolorowe balony, bufet z grillowaną kiełbaską, loteria fantową, a przede wszystkim przygotowane stacje do zawodów sportowych. W zawodach sportowych brały udział pary – rodzic wraz z dzieckiem, a konkurencje w jakich brali udział to m. in.: skoki w siadzie na piłce z uchwytem, strzały piłką do bramki,tor przeszkód, łapanie i rzucanie piłki do siebie, sztafeta w workach. Zawody ukończyło 78 par. Każdy z uczestników dostał drobne upominki, a zwycięskie pary w każdej grupie, dyplom i nagrodę. Podczas zabaw w parku cały czas płynęła wspaniała muzyka z głośników.
Cała impreza nie odbyłaby się bez sponsorów, którym  serdecznie dziękujemy! Ten dzień był to radosny czas spędzony wspólnie, który pozostanie na długo w pamięci organizatorów, rodziców i dzieci.

Nauczycielki:
Elżbieta Kluba, Ewa Zagórska