Kolorowy Dzień Dziecka w Miejskim Przedszkolu Nr 34 w Zielonej Górze

Wydarzenie dodał(a) Karolina Michalska

Dnia 2 czerwca w naszym „Rozśpiewanym Przedszkolu” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Już od rana na placu przedszkolnym zaczęliśmy wielkie świętowanie sportowym akcentem. Najpierw mała rozgrzewka, kilka pajacyków, przysiadów, aby nabrać werwy i ochoty na więcej. Rozgrzani ćwiczeniami postanowiliśmy trochę potańczyć przy rytmach muzyki dyskotekowej i układach znanym dzieciom. Był taniec i zabawa, a po wszystkim czekało na dzieci pyszne śniadanko. Ale to dopiero początek atrakcji, jakie przygotowałyśmy dla naszych przedszkolaków. Tuż po śniadaniu, na nasze dzieci czekały panie kosmetyczki, w pełni przygotowane i wyposażone w różnego rodzaju farby, kredki, cekiny, brokaty a wszystko po to, aby spełnić każde życzenie dzieci i przemienić ich w wymarzone postacie. Pogoda dopisała, więc cała impreza mogła odbyć się na placu naszego przedszkola, gdzie przygotowałyśmy różne stanowiska… „dla każdego coś miłego…”. Była trampolina, zawody sportowe, gry w klasy i gumę, stanowisko z masą solną, gry zespołowe np. w badmintona czy piłkę plażową a także zabawy z chustą animacyjną. Radości i śmiechom dzieci nie było końca. Po wszystkich atrakcjach, zebraliśmy się w sali rytmicznej, aby przedszkolaki mogły zaprezentować się w pokazie mody.  Oglądaliśmy stroje: hiszpanki, Japonki, hipopotama, pani wiosny, stroje z lat 60 i 80- tych okraszone wielkimi brawami. Poszczególne grupy zaprezentowały również przygotowane układy taneczne: grupa VI zaprezentowała taniec „Liska do piosenki The Fox ”, po czym wraz z grupą III zaprezentowali wspólny taniec do piosenki „Waka- Waka”, natomiast grupa V pokazała swój układ taneczny do piosenki „Hey Baby”. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci z naszego przedszkola, które uczęszczają do szkoły muzycznej przygotowały dla wszystkich mini recital. Jakub Jarosik zagrał na akordeonie utwory tj.: „Ptaszek nas moim okienkiem”, „Czastuszka”, „Przepióreczka”, „Rosyjska pieśń ludowa”, „Przy ognisku”, „Dorotka”, „Taniec przedszkolaka”.  Martyna Balcerzak zagrała na keyboard „Walczyka”, Julia Sobalak „Walc kwiatów” a Malwina Trochanowska „Jesienny nastrój”, „Marionetkę’, „Walc kwiatów”.  Dzieci z radością opuszczały przedszkole z kolorowymi balonami, które wcześniej dekorowały nasz plac podczas wspólnych zabaw a także z uśmiechniętymi buziami, które przeobrażone były w księżniczki, tygrysy i super bohaterów.

Karolina Michalska

od Karolina Michalska