Majówka z Mamą i Tatą

Wydarzenie dodał(a) Arleta Dziuba

W sobotę 24.05.2014r. odbył się rodzinny rajd po Użytku Ekologicznym "Bogdanka", w którym wzięły udział dzieci z grupy IV "Dobroczynki" wraz z rodzicami. Wędrowaliśmy szlakiem przygód Pajączka i Olchowego Listka - bohaterów Przewodnika Przyrodniczego dla najmłodszych wydanego przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Poznaniu. Przed wyruszeniem na szlak wszystkie dzieci złożyły przysięgę Zdobywców Przygód, w której przyrzekały, że będą szanowały naturalne środowisko.
W czasie rajdu zapoznaliśmy się z florą i fauną Użytku Ekologicznego "Bogdanka", podziwialiśmy piękno polskiej przyrody w okresie wiosny oraz rozwiazywaliśmy zagadki o zwierzętach i roślinach. Ponadto mogliśmy zobaczyć wyjątkowy las, który nad wodą utworzyły olchy; dowiedzieliśmy się, że taki las to ols. Widzieliśmy także piękne lasy łegowe nad wijącą sie rzeką Bogdanką oraz ślady bobrów, które od 2011roku można zaobserwować na terenie Użytku Ekologicznego. Na zakończenie rajdu wszystkie dzieci otrzymały Odznakę Zdobywcy Przygód oraz Przewodnik Przyrodniczy dla najmłodszych "Szlakiem Przygód Pajączka i Listka Olchowego". Wracaliśmy do domu pełni wspaniałych wrażeń, ubogaceni wspólną wędrówką pośród pięknej przyrody.

od Arleta Dziuba

do Arleta Dziuba