"Książka dla szpitala" w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Miechowie

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Siejka

Przedszkole Samorządowe nr 3 w Miechowie przyłączyło się do Ogólnopolskiej Akcji „Książka dla szpitala”. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z rodzicami i pracownikami przedszkola bardzo zaangażowali się w tą akcję. Zanim przystąpiono do akcji zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce związanej z pobytem dziecka w szpitalu, o uczuciach, które wtedy towarzyszą. Zostało również postawione przedszkolakom pytanie: „Czy chcieliby pomóc chorym dzieciom przebywającym w szpitalu i w jaki sposób mogliby im pomóc?” Nauczycielki wspólnie z dziećmi ustaliły, że można przekazać dla chorych dzieci książeczki, puzzle, układanki i kolorowanki. Dzieci bardzo się zaangażowały, niektóre nawet kilkakrotnie przynosiły książeczki. Sytuacja ta pokazała jak wrażliwie na cierpienie innych są dzieci – przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Całej akcji przyświecały słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Każde dziecko, które przyłączyło się do akcji otrzymało pamiątkowy dyplom. Po zakończeniu zbiórki – 28 marca, książeczki wraz z innymi pomocami dydaktycznymi zostały przekazane przez nauczycielki do Szpitala Św. Anny w Miechowie w obecności dyrektora szpitala, ordynatora oddziału dziecięcego oraz małych pacjentów wraz z rodzicami. Podczas przekazania nauczycielki stwierdziły, iż mają nadzieję, że książeczki i zabawki uprzyjemnią pobyt chorym dzieciom w szpitalu, na chwilę zapomną o chorobie, a na ich buziach zawsze będzie gościł uśmiech, bo jak powiedział Janusz Korczak „Uśmiech jest szczęściem dziecka”.

Życzymy wszystkim małym pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia!

Koordynator akcji: Agnieszka Siejka

Książka dla szpitala