Marsz Zielonych Skrzatów - Międzynarodowy Dzień Ziemi

Wydarzenie dodał(a) DOROTA GIERDALSKA

"MARSZ ZIELONYCH SKRZATÓW” ZORGANIZOWANY PRZEZ PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 1 W SŁUPSKU

Dnia 22 kwietnia 2014 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Słupsku uczestniczyły w imprezie ekologicznej "Marsz Zielonych Skrzatów”. Tuż po śniadaniu naszą placówkę odwiedził krasnal Hałabała oraz króliczek Kicek, aby zabrać nas do parku przy ul. Powstańców Warszawskich. Wszystkie dzieci bardzo starannie przygotowały się do udziału w tej imprezie – każde dziecko miało zieloną czapkę skrzata, zielone akcesoria, balony oraz hasła o tematyce ekologicznej. W parku spotkaliśmy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz nr 7 w Słupsku. Wspólnie bawiliśmy się przy zabawach muzyczno – ruchowych pedagogiki zabawy KLANZA oraz odśpiewaliśmy nasz ekologiczny hymn "Ziemia – wyspa zielona”. Dużą niespodziankę przygotowało dla nas Stowarzyszenie Rozwoju "Inspiracje” oraz pan Robert Chomicki ze współpracownikami. Wszystkie przedszkolaki posadziły nasiona kwiatów w wielkich kwietnikach oraz brały udział w terenowej grze ekologicznej. Na zakończenie spotkania dzieci z innych przedszkoli oraz krasnal Hałabała dostali w prezencie sadzonki drzew, które przekazało nam Nadleśnictwo Ustka oraz pamiątkowe dyplomy. Na drugi dzień wspólnie z panem leśniczym z Nadleśnictwa Ustka sadziliśmy drzewka na terenie naszego przedszkola oraz słuchaliśmy różnych ciekawostek na temat życia roślin i zwierząt w pobliskich lasach. Już wiemy – na pewno w przyszłym roku zorganizujemy ponownie Marsz Zielonych Skrzatów.

od DOROTA GIERDALSKA

do DOROTA GIERDALSKA