"Ćwiczyć każdy może" - Aktywny Dzień Babci i Dziadka

Wydarzenie dodał(a) Jadwiga Smyk

Aktywny Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Chełmie w grupie 5-6 latków.

14.01.2014 r.o godz. 9.30 dzieci z grupy 5,6 latków wraz z nauczycielkami p. Ewą K. i Jadwigą S. przygotowały uroczyste spotkanie z Babciami i Dziadkami. Kochanych gości przywitała Pani dyrektor Danuta B. Z  okazji zbliżającego się święta złożyła serdeczne życzenia. Dzieci zaprezentowały przygotowaną część artystyczną - "Jasełka’’ i montaż słowno-mmuzyczny, który bardzo podobał się zaproszonym gościom - u wielu z nich wycisnął łzy z oczu. Następnie mali artyści wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki, złożyli życzenia, mocno ich uściskali i zaprosili na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
Nauczycielki  grupy V przygotowały dla dzieci i gości niespodziankę’. W związku z udziałem przedszkola w Akcji  „Ćwiczyć każdy może” zaproponowały wszystkim chętnym uczestnikom spotkania udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych przy muzyce. Babcie i Dziadkowie aktywnie ćwiczyli wraz ze swoimi wnukami, a zaproponowane konkurencje sportowe tj.: "Babciu, dziadku ćwicz tak jak ja" przysiady, stanie na jednej nodze - z el. równowagi. Kto pierwszy ułoży szarfę - z el. zwinności, rzucanie do celu kolorowymi piłeczkami - z el. celowania, taniec z balonem, ćwiczenia z laską - z elem. skłonu i wyprostnym, sprawiły wiele radości dziadkom i ich wnukom. W tych zmaganiach nie było przegranych, wszyscy aktywnie ćwiczący zdobyli nie tylko gromkie brawa, ale także medale wykonane przez dzieci. Wszystkim dopisywał wspaniały humor.

od Jadwiga Smyk

do Jadwiga Smyk