Świątecznie u „Hałabały”

Wpis dodał(a) Iwona Kowalska

W Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie odbyły się bożonarodzeniowe Jasełka. Przedstawienie odbyło się dwukrotnie. Pierwszego dnia zaszczycili nas swoją obecnością Rodzice, a drugiego cała społeczność hałabałkowego społeczeństwa.

W naszym Przedszkolu okres przedświąteczny był bardzo pracowity. Przedszkolaki ubierały choinki, a 6 grudnia odwiedził nas miły gość – Mikołaj. Grudzień to też czas na spotkania z naszymi bliskimi, podczas zajęć otwartych z Rodzicami wykonywaliśmy świąteczne dekoracje i ozdoby, piękne stroiki, piekliśmy też pierniczki.

U Hałabały odbył się również świąteczny kiermasz, podczas, którego Rodzice upiekli i sprzedawali pyszne wypieki. Podczas kiermaszu sprzedawane były kartki bożonarodzeniowe, własnoręcznie robione przez dzieci. Cały dochód z ich sprzedaży został przekazany dla UNICEF.

Po tak wyczerpującym, pełnym emocji i wrażeń tygodniu wszyscy z niecierpliwością obejrzeliśmy Jasełka.

W świąteczny i niepowtarzalny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas Panie: Bogusia, Karolina i Dorota oraz dzieci z grupy - Jeżyki. Pięciolatki już nie pierwszy raz prezentowały się na scenie, po raz kolejny pokazały, że są zdolni i mają wiele talentów. Na pięknie udekorowanej scenie pojawiła się betlejemska szopka wraz z Maryją i Jezusem, nie zabrakło dzieci, aniołków, pasterzy i zwierzątek, przybyli też trzej Królowie. Dzieci dumnie wcieliły się w graną przez siebie postać, a bogate i z gustem dobrane stroje dodawały uroku całej uroczystości. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, że wszystkim zrobiło się miło i ciepło „na  serduszku”. Gromkie brawa na koniec były nagrodą dla naszych „milusińskich” artystów. Wielkie gratulacje Jeżyki!

Wyjątkowa interpretacja Narodzin Jezusa pozwoliła wszystkim poczuć, że święta tuż, tuż… Niebawem wszyscy usiądziemy przy wigilijnym stole
w gronie najbliższych, poczujemy miłość, radość i tą wyjątkową „magię”.

Na koniec uroczystości nasza Pani Dyrektor Mariola Kotowicz złożyła życzenia dzieciom i całej kadrze. Został też rozstrzygnięty konkurs na najładniejszego aniołka. Prześliczne anioły, aniołki i aniołeczki „gościły” i zdobiły hałabałkowy hol, zachwycając swoją oryginalnością. Jednogłośnie wszystkie anioły zajęły pierwsze miejsce. Brawo Hałabałki, brawo Rodzice!

Po tak wyjątkowym przedstawieniu wszyscy udaliśmy się do swoich sal aby wspólnie zjeść świąteczny obiad i podzielić się opłatkiem. Pięknie dziękujemy Paniom i dzieciom za tak niezwykłe i wzruszające Jasełka.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Autor: Izabela Musielska

od Iwona Kowalska