Wiosenne przebudzenie (scenariusz zajęć)

Beata Wańtowska   Kwiecień 2014

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • sylwety do teatrzyku kukiełkowego, wyrazy do czytania globalnego – znajdziesz je TU;
  • fotografie zwierząt leśnychTU;
  • kolorowanki ze zwierzętami leśnymi – TU.
Uwzględniono w nim następujące cele główne:
  • rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania wyrazów metodą globalną;
  • nabywanie umiejętności czytelniczych w trakcie zdobywania wiedzy na temat zwierząt leśnych;
oraz szczegółowe:
  • utrwalenie nazw zwierząt zamieszkujących środowisko leśne;
  • kształtowanie umiejętności wskazywania zwierząt zasypiających zimą;
  • odczytywanie globalne wyrazów;
  • doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i wyrażania myśli;
  • ilustrowanie ruchem opowieści.
Wybrane zabawy ze scenariusza: ● Wycieczka do lasu. Nauczycielka zaprasza dzieci na „wycieczkę” do lasu. Przedszkolaki przy muzyce wsiadają do wskazanego przez nauczycielkę pojazdu. Prowadząca pokazuje kartoniki z wyrazami: rower, pociąg, samochód, samolot, statek (gotowe wyrazy znajdziesz na stronie www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl). Dzieci na przerwę w muzyce odczytują globalnie wyraz i przy muzyce wyruszają do lasu. ● Budzimy zwierzęta z zimowego snu. W sali rozłożone są różne ilustracje przedstawiające zwierzęta (borsuk, niedźwiedź, jeż, wiewiórka, nietoperz, żaba, świstak, żmija, dzik, jeleń, wilk, tchórz). Nauczycielka mówi: Dotarliśmy do lasu. W lesie ukryły się zwierzątka. Waszym zadaniem jest odnaleźć leśnych mieszkańców. ● Zimowe śpiochy. Nauczycielka rozkłada na dywanie dwa duże koła. Zadaniem dzieci jest podzielenie zwierząt na te, które się budzą z zimowego snu, i na te, które w zimie nie śpią wcale. Dzieci wkładają obrazki zwierząt do odpowiedniego koła. Wspólnie z dziećmi nauczycielka sprawdza wykonanie zadania.