Polecamy Wielki Konkurs Ekologiczny

Wielki Konkurs Ekologiczny

ponad 7 lat temu

17 października ruszyła siódma edycja Wielkiego Konkursiu Ekologicznego dla przedszkoli organizowanego przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.  Do wygrania 406 cennych nagród dla przedszkoli oraz dla głosujących na prace konkursowe!

Do udziału w Konkursie zapraszone zostały wszystkie przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. Szansę na wygraną mają nie tylko przedszkola, ale również wszyscy ci, którzy zechcą oddać głos na najlepszą ich zdaniem pracę konkursową.

Hasłem tegorocznej edycji Konkursu brzmi: ”Baw się zdrowo!”. Organizatorzy oczekiwali prac, które będą zachętą do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia w zgodzie z przyrodą. Prace powinny promować ruch i sport, zdrową dietę i aktywny wypoczynek. Zachęcano do wykorzystania nie tylko materiałów plastycznych, ale również odpadów czy po prostu zbędnych rzeczy.

Jak zawsze, organizatorom zależy nam na obdarowaniu jak największej liczby przedszkoli i głosujących, dlatego nagrodzonych zostanie aż 279 przedszkoli i 127 internautów. Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw, a łączna wartość nagród wyniesie 63 tysiące złotych. Wśród nagród znajdą się, między innymi, domki ogrodowe, mini kuchnie oraz mini sklepy, plecaki, zabawki kreatywne, zestawy kolejek, gry planszowe oraz bogate zestawy książek i filmów.

Szczegółowy harmonogram konkursu:

17.10.2016 r. - rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych

18.11.2016 r. - zakończenie przyjmowania prac konkursowych

24.11.2016 r. - opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace

28.11.2016 r. - zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace

1.12.2016 r. - rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Zasady Konkursu, regulamin oraz pełną listę nagród znaleźć można na stronie www.buliba.pl w zakładce „Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli”.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Pod patronatem

Buliba.pl

Wielu wychowawców zastanawia się, czy gry komputerowe są odpowiednie dla dzieci, szczególnie tych w wieku przedszkolnym, które dopiero wkraczają w świat multimediów. Otóż jeśli podsuwamy dzieciom gry bezpieczne pod względem treści i dostosowane do ich wieku, to nie tylko dostarczamy im atrakcyjnej rozrywki, ale zyskujemy ciekawe narzędzie edukacyjne. Buliba.pl, to jeden z pierwszych serwisów z grami dla dzieci w Polsce, który udostępnia autorskie gry dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ich głównym bohaterem jest miś Bu, który towarzyszy dzieciom w zabawie. Na Buliba.pl znajdziemy ponad 300 gier ułożonych w kategorie tematyczne. Oprócz gier edukacyjnych znajdziemy tu m.in. gry na spostrzegawczość, gry twórcze oraz piosenki i zabawy muzyczne. Bawiąc się z Bu dzieci przyswajają nowe wiadomości, przy czym walor edukacyjny pojawia się w sposób nienachalny, niejako na marginesie aktywności.

Dowiedz się wiecej: www.buliba.pl