Polecamy Wady postawy i stóp u dzieci

Wady postawy i stóp u dzieci

ponad 9 lat temu

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to główne przyczyny wad postawy i stóp, które – niezauważone w wieku dziecięcym – mogą doprowadzić do poważnych schorzeń w późniejszym okresie życia. Dlatego konieczne są działania zapobiegawcze, które powinno się rozpoczynać jak najwcześniej.

Poradnik jest przeznaczony dla rodziców, którzy chcą dbać o prawidłowy rozwój swoich dzieci. Zawiera informacje o budowie i funkcjonowaniu narządu ruchu
w warunkach prawidłowych oraz o najczęściej występujących jego schorzeniach. Zamieszczone w każdym rozdziale zestawy ćwiczeń, przystosowanych do wykonywania w domu, sprawiają, że książka może być pomocna w profilaktyce
i w rehabilitacji.

Autorki: Maria Borkowska i Izabela Gelleta dokonały wszelkich starań, aby poradnik był aktualny i wartościowy, uatrakcyjniając książkę nowymi zestawami ćwiczeń.

Wady postawy i stóp u dzieci. Jak korygować, jak zapobiegać?
Maria Borkowska, Izabela Gelleta
Wydawnictwo Lekarskie PZWL