Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

W Krainie Liczb - koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę

Gerhard Friedrich   Maj 2012

Fragment artykułu: Postulat żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku szwajcarskiego pedagoga Heinricha Pestalozziego, by dzieci uczyły się „głową, sercem i rękami“ jest zgodny z poglądami współczesnych naukowców. W odniesieniu do nauki matematyki w zakresie od 1 do 10 uczen... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Postulat żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku szwajcarskiego pedagoga Heinricha Pestalozziego, by dzieci uczyły się „głową, sercem i rękami“ jest zgodny z poglądami współczesnych naukowców. W odniesieniu do nauki matematyki w zakresie od 1 do 10 uczenie się całościowe po stronie obiektu obejmuje pełne zmysłowe doznanie różnorodności znaczeniowej liczb. Liczby w Krainie Liczb mają swoje domy, posiadają cechy żywych istot i w spersonalizowany sposób demonstrują swoje matematyczne właściwości.
Koncepcja wczesnego nauczania matematyki „W Krainie Liczb“ sięga po pomysły z przeszłości, systematyzuje je i poszerza. W Krainie Liczb każda liczba (1-10) otrzymuje stałe miejsce zamieszkania (koło, elipsa, trójkąt, czworokąt..., dziesięciokąt), a w postaci liczbowej kukiełki lub liczbowego zwierzątka – swój charakter i niepowtarzalną tożsamość. Istotnymi elementami Krainy Liczb są – oprócz wymienionych już liczbowych ogrodów (formy geometryczne) i liczbowych zwierząt – liczbowe domy i wieże, liczbowe bajki, specjalnie do tego projektu skomponowana muzyka i liczbowa droga.


W dalszej części artykułu zapoznamy się z:

  • tłem teoretycznym metody;
  • jej podstawą naukową;
  • kilkoma przykładami wesołych gier matematycznych do wykorzystania w pracy z dziećmi.

Objętość artykułu: 2 strony.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się