Polecamy Ukazał się nowy numer MiniLO&Aniela – ENERGIA

Ukazał się nowy numer MiniLO&Aniela – ENERGIA

ponad 9 lat temu

Tematem przewodnim najnowszego numeru MiniLO&Aniela jest ENERGIA – czym jest, jak pozyskiwać ją z wiatru, wody, roślin, Ziemi czy Słońca? Numerowi towarzyszy ekologiczna gra planszowa Eko Wyścig oraz zestaw naklejek na zeszyty.

W najnowszym numerze MiniLO&Aniela przedstawione zostały wszystkie rodzaje energii odnawialnej. Numer obfituje w wiele zaskakujących ciekawostek dotyczących tej tematyki: auto napędzane energią powietrza, energia pozyskiwana ze spacerowania po chodnikach, ryby elektryczne, paliwo wytwarzane z resztek paliwa.

Bieżący numer porusza także temat baterii – jak właściwie powinny być zagospodarowane, gdy są już niepotrzebne. Artykułowi towarzyszy instrukcja wykonania pudełka do przechowywania baterii w domu.

Przedstawione zostały również sposoby na oszczędzanie energii.

W temacie odpadów można dowiedzieć się, jak właściwie powinna zostać zagospodarowana stara lodówka, czym są bioodpady i co można z nich pozyskać oraz czym charakteryzują się opakowania szklane. Na koniec tego działu do wykonania ciekawy quiz – co wiesz o segregacji.

W numerze ponadto dużo zabawy – konkurs „Energia z natury” oraz Kartka z ekokalendarza, kolorowanka, zabawa w origami, zgadywanki.

Bieżący numer to doskonałe kompendium wiedzy dla nauczycieli na temat ekologicznej energii. Dodatkowo nadal trwa dedykowany m.in. wychowawcom program Sówka Mądra Główka z atrakcyjnymi nagrodami dla uczniów oraz najbardziej aktywnego nauczyciela – do wygrania rower.

Czasopismo dostępne w wybranych EMPIKACH oraz w sprzedaży internetowej.

Zobacz więcej:
www.minilo.org