„The Good Start Method for English” nowy program wspomagania rozwoju i uczenia języka angielskiego

Marta Bogdanowicz, Katarzyna M. Bogdanowicz, Marta Łockiewicz   Luty 2016

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2016

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Program „The Good Start Method for English” (GSM) oferuje nową metodę nauczania języka angielskiego przeznaczoną dla małych dzieci. Ponadto zapewnia wspomaganie rozwoju psychomotorycznego (w tym: poznawczego, językowego, intelektualnego), co podnosi gotowość uczenia się, a tym samym zwiększa jego skuteczność. (…) Program „The Good Start Method for English” obejmuje materiał językowy, który stanowi 13 piosenek w języku angielskim oraz materiał graficzny (26 wzorów, zawierających kropki, kreski i figury geometryczne), zaczerpnięty głównie z programu MDS „Piosenki do rysowania” (Bogdanowicz, Barańska, Jakacka, 2006) i z wersji MDS „Wzory literopodobne i piosenki/wierszyki” (Bogdanowicz, 2014). Piosenki pochodzą z bogatego zbioru tradycyjnych piosenek i wierszyków popularnych wśród małych dzieci z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, tzw. nursery rhymes. Należą do kanonu anglojęzycznej literatury dziecięcej, a jednocześnie stanowią autentyczny materiał językowy, opracowany z myślą o wczesnej edukacji poprzez zabawę. Ich rymowana i rytmiczna forma ułatwia zapamiętywanie. (…) „The Good Start Method for English” jest nowoczesną, a jednocześnie czerpiącą z doświadczeń klasycznych teoretyków i praktyków nauczania metodą spełniającą wymogi podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. „The Good Start Method for English” stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci oraz aktywnej, efektywnej nauki języka angielskiego w przyjaznej atmosferze, a zarazem jest dla nich dobrą zabawą.