Polecamy SZKOLENIA CET

SZKOLENIA CET

ponad 7 lat temu

Papier jako źródło inspiracji – czemu nie! Alla Maslovskaya – aktorka i reżyserka współpracująca przy projekcie Centrum Edukacji Teatralnej po raz kolejny udowodniła, że z papieru można zbudować cały świat. W ramach szkolenia TEATRU MALUCHA, które poprowadziła 17.02.2017 roku nauczyciele wychowania przedszkolnego mogli spróbować swoich sił w technice teatru papieru.

Podczas szkolenia nauczyciele wykonali własnoręcznie różne rodzaje lalek papierowych – od tych najprostszych do bardziej złożonych. Poznali możliwości wykorzystania papieru w twórczej zabawie: od prac plastycznych, zabaw animacyjnych, zabaw w grupie, ćwiczeń w plenerze aż do tworzenia scenek teatralnych i przedstawienia w przedszkolu.

Nauczyciele podczas szkoleń Centrum Edukacji Teatralnej poznają możliwości wykorzystywania teatru w codziennej pracy w przedszkolu. Mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących pisania scenariuszy do przedstawień z udziałem 4 - 6-latków (szkolenie w październiku); tworzenia przedstawień w technice teatru cieni (szkolenie w grudniu), tworzenia etiud z użyciem lalek papierowych (szkolenie w lutym). Wszystkie szkolenia prowadzą pedagodzy teatru z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szkolenia odbywają się co dwa miesiące w Krakowie w siedzibie Małopolskiego Instytutu Kultury (ul. 28 lipca 1943 17 C). Uczestniczą w nich nauczyciele z Krakowa i okolic. W 2016 roku szkolenia odbywały się także w różnych miejscowościach w Małopolsce – m.in. w Wadowicach, Psarach, Białym Kościele, Trzebini.

- Zainteresowanie szkoleniami jest tak ogromne, że listy uczestników szkoleń na cały rok 2016/2017 zostały zamknięte już we wrześniu 2016 roku, a telefony i zgłoszenia otrzymujemy cały czas. Mamy więc nadzieję, że będziemy mogli otworzyć kolejny kurs w przyszłym roku by więcej osób mogło skorzystać z naszych warsztatów. – mówi Martyna Paliś, koordynatorka szkoleń Centrum Edukacji Teatralnej.

Najbliższe szkolenie CET odbędzie się 21.04.2017 g. 17:00-20:00, dotyczyć będzie pedagogiki cyrku oraz podstaw pantomimy. Szkolenia ścieżki TEATR MALUCHA adresowanej do nauczycieli pracujących z najmłodszymi dziećmi objęte są honorowym patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Pod patronatem