Sześciolatki w przedszkolu. Jak rozwijać ich umysły i należycie przygotować do szkoły? Autorski program edukacyjny i szkice metodyczne, cz. 1

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska   Wrzesień 2016

NOWOŚĆ - cykliczny dodatek w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA od wydania 9.180/2016 z materiałami na październik. Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cel... więcej
Ten plik można pobrać bezpłatnie.

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2016

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Publikacja obejmie wszystkie obszary edukacji przedszkolnej sześciolatków wraz z przygotowaniem do nauki szkolnej. Jest to więc program edukacyjny zawierający cele i treści kształcenia oraz szkice metodyczne z opisem wzorcowych zajęć z sześciolatkami. W szkicach zostały ujęte treści dotyczące wspomagania dzieci w rozwoju umysłowym i rozwijania zadatków uzdolnień, odpowiednio do specyfiki danego obszaru edukacyjnego.

Z każdym wydaniem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA otrzymasz część autorskiego programu i szkiców metodycznych pod red. prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Kompletując wszystkie części otrzymasz publikację metodyczną – o wspomaganiu rozwoju umysłowego i edukacji sześciolatków.

Część 1: O potrzebie napisania autorskiego programu i szkiców metodycznych o edukacji przedszkolnej dzieci, które niebawem rozpoczną naukę w szkole. Dlaczego poszczególne części będą towarzyszyć miesięcznikowi BLIŻEJ PRZEDSZKOLA i co będą zawierać.

Czytelnik znajdzie w niej m.in.:

• opis obszarów, w których można i należy zapewnić sześciolatkom szczególne i dodatkowe wsparcie;
  • opis wyzwań, w obliczu których stają nauczyciele i rodzice sześciolatków i rodzajów wsparcia, jakie mogą otrzymać na tej drodze;
  • krótką charakterystykę serii publikacji i opis kolejnych jej części;
  • informacje o tym, w jaki sposób kolejne części publikacji ułatwią organizowanie edukacji sześciolatków w roku poprzedzającym podjęcie nauki szkolnej w rozszerzonej i ambitniejszej wersji.

Zobacz, co jeszcze przygotowaliśmy w tym numerze

Zamów prenumeratę miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

ZOBACZ pozostałe części