Spotkanie z Janem Pawłem II (scenariusz zajęć dla 6-latków)

Jadwiga Daniek-Salawa   Kwiecień 2014

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • kolorowanki z postacią Jana Pawła II – znajdziesz je TU;
  • elementy krzyżówki, karta pracy, napisy TU;
  • fotografie przedmiotów i aktywności związanych z życiem Jana Pawła II – TU.
Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe - dziecko:
  • wie, kim był i czym się zajmował Jan Paweł II;
  • zna jego ulubione sporty;
  • reaguje ruchem na wyraz globalny lub obrazek;
  • czyta według własnych kompetencji;
  • potrafi logicznie połączyć obrazki w pary;
  • przelicza do 10 i potrafi ułożyć zbiory według rosnącej liczby elementów;
  • rozwiązuje krzyżówkę z hasłem;
  • słucha opowieści, potrafi wypowiedzieć się na temat ich treści;
  • łączy po kropkach i koloruje według własnej inwencji.
Wybrane propozycje ze scenariusza: ● Jan Paweł II – słuchanie wiersza J. Daniek-Salawy „Jan Paweł II”. Ilustrację treści stanowią obrazki zawieszone na tablicy (gotowe rysunki papieża na nartach, chodzącego po górach, w otoczeniu dzieci, z chorymi w szpitalu i błogosławiącego ludzi znajdziesz na stronie internetowej www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl). Analiza treści utworu – odpowiadanie na pytania i określanie przymiotnikami: Jaki był papież? (dobry, pracowity, sprawiedliwy itp.) oraz czasownikami: Co robił papież? (jeździł na nartach, pływał kajakiem, uzdrawiał, modlił się itp.). ● Razem z Janem Pawłem II. Zabawa w sferze ruchu – w formie reagowania na obrazek lub wyraz globalny. Nauczycielka mówi dzieciom, że papież Jan Paweł II zaprasza dzieci na wycieczkę. Co będą na niej robić, podpowiedzą im obrazki lub wyrazy globalne (kajak, rower, piłka, koc, kremówka, książka) – gotowe wyrazy znajdziesz na www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl.