Wtorek, 16 Lutego 2010, 7:46:12


"Zaczarowany las" - Piasek koło Janowa

 

 

Miejscowość Piasek jest wsią położoną w gminie Janów, w powiecie częstochowskim – województwie śląskim. Położona 4 km na płn.-zach. od Janowa. Zlokalizowana jest w zachodniej części gminy Janów przy drodze krajowej  nr 46 i drodze powiatowej nr DP 08421. Od północy graniczy z miejscowością Czepurka, z wschodu z miejscowością Janów. Od południa z miejscowością Pabianice, a od zachodu z miejscowością Skowronów.

 

Geograficznie jest zlokalizowana na równinie janowskiej będącej częścią wyżyny Częstochowskiej wchodzącej w skład Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

 

Wycieczka przedszkolaków do „Zaczarowanego lasu”

 

31 maja 2001r dzieci z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu wzięły udział w spektaklu o takim napięciu emocjonalnym, którego najlepszy reżyser mający do dyspozycji wspaniałych aktorów, scenografów, choreografów nie byłby w stanie wykreować na scenie. Spektakl ten miał miejsce w miejscowości Piasek k / Janowa pod Częstochową.

 

Do miejscowości Piasek dojechaliśmy autokarami. Z Koniecpola to jest niedaleko około 40 km. Na miejscu dzieci przesiadły się do wygodnych, estetycznych, bezpiecznych tramwajów konnych. „Jurajska karawana konna” zawiozła nas prościutko do celu naszej podróży. Po drodze do „Zaczarowanego lasu” dzieci spotkały najprawdziwszego „Czerwonego Kapturka”, odwiedziły „Dom Baby Jagi”, która przędła wełnę i opowiadała różne, ciekawe historyjki. Mogły też porozmawiać z „Jasiem i Małgosią” Bardzo ciekawą historię o pewnej karczmie i jej bywalcach opowiedział dzieciom „Leśny Dziad” przy stawie „Gorzkich Łez”.

 

Wszystko odbywało się w prawdziwej leśnej, scenerii, co stworzyło niezapomniany klimat tej letniej wyprawy. Po długim, pełnym wrażeń spacerze po „Zaczarowanym lesie”, pieczone przy ognisku kiełbaski smakowały wszystkim wybornie. Po sutym posiłku przedszkolaki miały okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach przy ognisku. Na koniec tej wspaniałej wyprawy odbyła się dyskoteka.

 

Dzieciaki niechętnie opuszczały ten wspaniały, bajkowy świat. Bardzo dobrze się czuły w tej prawdziwej, leśnej scenerii, gdzie można było zobaczyć na „własne oczy” niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka.

 

Polecam wszystkim nauczycielkom przedszkoli jak również klas początkowych wyjazd z dziećmi do „Zaczarowanego lasu”

 

Wycie wilka w prawdziwym lesie, Czerwony Kapturek spacerujący leśnym duktem do swej babci, spotkanie z Babą Jagą w jej domku to wrażenia jak najbardziej autentyczne i moim zdaniem godne polecenia innym.

 
Adres oraz dodatkowe informacje:

 

Szczegółowych informacji można uzyskać pod adresem:

 

Renata Tour

Biuro Obsługi Klienta

32-600 Oświęcim

Ul. Pileckiego 7

Tel. 33 8433448                                     

Kom. 602670259

e- mail  biuro@renatatour.pl

 

 

 

Przedszkole Nr 2

Ostatnio on-line:
10 miesięcy temu

Urszula Nowak dodał/a również:Polecane