Polecamy Pierwszaki z kosmosu

Pierwszaki z kosmosu

ponad 9 lat temu

Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu – Titi i Toto.

Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. „Pierwszaki z kosmosu” to doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty.

Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.

Pierwszaki z kosmosu

Rafał Witek
Wydawnictwo BIS
Ilustracje: Aneta Krela-Moch