Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Na tropie witamin [scenariusze zajęć otwartych]

Marlena Pięta-Dudek   Listopad 2013

Przykładowe zabawy ze scenariuszy: a) Ogórek, ogórek, ogórek. Rozpoznawanie za pomocą wzroku, a następnie smaku, ogórków – kiszonego, surowego, korniszona (dla utrwalenia można również przywiesić odpowiednie ilustracje na tablicy). Dzieci oglądają ogórki, wskazują, który według nich jest surowy, kt... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Nie od dziś wiadomo, że wszystko, co podajemy dzieciom do zjedzenia, przyczynia się do kształtowania ich przyszłych kulinarnych upodobań i nawyków. Przedszkole musi wspierać rodziców w wysiłkach, a czasem nawet wskazywać im właściwą drogę do zdrowego odżywiania. Trzeba wspólnego wysiłku nauczycieli i rodziców, aby proces ten przebiegał pomyślnie. Już czas zmienić często złe przyzwyczajenia żywieniowe dzieci – na rzecz urozmaiconych i bogatych w witaminy posiłków. Od czego zacząć? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Jego główną część stanowią scenariusze zajęć otwartych: „Zimowy Bank Witamin – kompot z jabłek” oraz „Zimowy Bank Witamin – ogórki kiszone”, przeznaczone do realizacji w grupie dzieci 4-letnich.

Towarzyszą im gotowe pomoce dydaktyczne:
  • napisy i dekoracje informujące o zajęciach – znajdziesz je TU;
  • fotografie sadu jabłkowego oraz ogórków i potraw przygotowanych na ich bazie – TU;
  • podkłady instrumentalne do piosenek (wraz z nutami i tekstem): „Jabłka w sadzie” (TU), „Piosenka o warzywach” (TU) oraz „Kiszenie ogórków” (TU);
  • plakat tematyczny „Zdrowe warzywa”, który został dołączony do miesięcznika – TU możesz go zobaczyć i zamówić.
Przykładowe zabawy ze scenariuszy: a) Ogórek, ogórek, ogórek. Rozpoznawanie za pomocą wzroku, a następnie smaku, ogórków – kiszonego, surowego, korniszona (dla utrwalenia można również przywiesić odpowiednie ilustracje na tablicy). Dzieci oglądają ogórki, wskazują, który według nich jest surowy, który kiszony, a który to korniszon. Potem próbują zróżnicować je za pomocą smaku (mają zasłonięte oczy). Zwrócenie uwagi na kwaskowaty smak ogórka kiszonego – wysoka zawartość witaminy C. Nazywanie potraw z ogórków według wiedzy dzieci (mizeria, zupa ogórkowa, dodatek do sałatek, na kanapki...) – oglądanie ich na ilustracjach. b) Jedna noga, druga noga. Zabawa ruchowo-naśladowcza – dzieci naśladują treść rymowanki recytowanej przez nauczyciela. Rymowankę powtarzamy kilkukrotnie – indywidualnie, w parach oraz w dużym kole: „Jedna noga, druga noga – nogi dwie. Kiedy zbliżę je do siebie, skaczę, ile chcę”.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się