Polecamy Moc życia

Moc życia

ponad 9 lat temu

Przedszkole „Słoneczna Szóstka” z Oddziałami Zamiejscowymi w Śremie to przedszkole, które od kilku już lat chętnie angażuje się, a ostatnio organizuje, wydarzenia, których nadrzędnym celem jest działalność charytatywna oraz podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej tak ważnych aspektów życia jak zdrowie, wzajemna pomoc, relacje międzyludzkie.

Od kilku lat rok w rok Przedszkole nagrywa ze swoimi przedszkolakami płytę
z polskimi piosenkami. Ubiegłoroczna płyta pt. „Siła Miłości”, na której gościnie wystąpili bohaterowie programu XFactor, miała swoją ogólnopolską premierę,
a część z jej dochodu przeznaczona została na pomoc jednemu z wychowanków Przedszkola. Na chwilę obecną „Słoneczna Szóstka” wydała już 4 płyty.

W roku szkolnym 2014/2015 „Słoneczna Szóstka” pragnie kontynuować społeczne działania. Przedszkole przygotowuje płytę, której gościem tym razem będzie Bartek Wrona. Płyta, której tematem przewodnim jest życie, dotknie wszystkich jego sfer: od przyjemnych i szczęśliwych, po te trudniejsze. Życie nie składa się bowiem z samych pięknych i radosnych chwil, ale też z chwil wymagających pomocy innych, przyjaznego ramienia i ciepłych słów, a nadrzędnym ich celem jest zrozumienie, że w życiu bardzo istotne jest niesienie pomocy innym, w tym… miłości.

Płyta dedykowana będzie Patrykowi Nowakowi – wychowankowi „Słonecznej Szóstki” chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni, a część z jej dochodu zasili konto Patryka utworzone przez Fundację na rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

Zobacz więcej: www.slonecznaszostka.pl

Pod patronatem