"BAJKOPISARZE"

Konkurs dodał(a) KATARZYNA MACHAJ

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce zaprasza dzieci z całej Polski do udziału w konkursie plastyczno-literackim:

Bajkopisarze

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 lat.

Cele konkursu:

• rozwijanie uzdolnień i zainteresowań literackich dzieci,

• upowszechnianie kultury żywego słowa,

• poszerzenie doświadczeń osobistych dzieci poprzez kontakt ze sztuką,

• rozwój wyobraźni, postaw twórczych, pobudzenie naturalnej ekspresji,

• rozwój wrażliwości artystycznej,

• zacieśnianie więzi rodzinnych.

Regulamin konkursu:

• tematyka prac: dowolna; dziecko wymyśla fabułę bajki, wykonuje ilustracje, pisze treść (w pisaniu tekstu mogą pomóc rodzice),

• technika prac: dowolna (bez użycia materiałów sypkich – kasza, cukier itp.),

• format prac: A4, A5,

• ilość stron: dowolna,

• Bajka nie może być nigdzie wcześniej publikowana!

1. Kryteria oceny:

• ogólne wrażenie artystyczne,

• kultura słowa,

• oryginalność prezentowanego utworu,

• kompozycja i staranność.

2. Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę (litery drukowane) przyklejoną na odwrocie pracy:

(imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwa i adres placówki, telefon kontaktowy - do szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz jego adres e-mail).

3. Z każdej placówki można nadesłać maksymalnie 3 prace.

4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci.

5. Prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność Organizatora.

6. Autorzy nagrodzonych prac (miejsca I, II, III oraz po dwa wyróżnienia) otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną przesłane pocztą lub będą odebrane osobiście przez nagrodzonych.

7. Organizator nie odpowiada za zniszczenia powstałe w czasie transportu, dlatego prosimy o właściwe zabezpieczenie prac.

8. Termin nadsyłania/składania prac: do 31.05.2017 r.

10. Rozstrzygnięcie konkursu 02.06.2017 r.

Wyniki zostaną ogłoszone 05.06.2017 r. na stronie internetowej przedszkola (www.przedszkolejablonka.eprzedszkola.pl) oraz na stronie www.blizejprzedszkola.pl

Prace oceniane będą przez niezależne Jury powołane przez Organizatora. Prace zostaną zaprezentowane na zorganizowanej w szkole wystawie.

Prace proszę przesyłać na adres:

Gminne Przedszkole Samorządowe

ul. P. Jabłońskiego 9

34-480 Jabłonka

z dopiskiem: Konkurs „Bajkopisarze”

Koordynator konkursu:

Katarzyna Machaj – adres e-mail: kasiamachaj@op.pl