Ogólnopolski konkurs plastyczny "Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima"

Konkurs dodał(a) Aldona Muras

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej
  1. Organizator: Przedszkole „Słoneczna Szóstka” z Oddziałami Zamiejscowymi w Śremie.

2. Cele konkursu:
    - Rozwijanie zainteresowania twórczością Juliana Tuwima oraz propagowanie czytelnictwa wśród dzieci,
    - Rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci,
    - Promowanie talentów plastycznych.

3. Uczestnicy konkursu: konkurs jest przeznaczony dla dzieci przedszkolnych w wieku:
  • Kategoria I – dzieci trzy- i czteroletnie,
  • Kategoria II- dzieci pięcio- i sześcioletnie.

4.  Ramy czasowe trwania konkursu:

• czas dostarczania prac: 24.04.2017 r. – 26.05.2017 r. (decyduje data stempla pocztowego),
  • ogłoszenie wyników konkursu połączone z wystawą odbędzie się 06.06.2017 r.

5. Tematyka konkurs
    Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej związanej z tematem w formacie płaskim nie większym niż A3 lub formie przestrzennej nie większej niż 1metr w dowolnej technice plastycznej. Prace z tyłu muszą być obowiązkowo opatrzone danymi: imię i nazwisko dziecka, wiek, dane placówki, opiekuna (e-mail) oraz tytuł wiersza z którego pochodzi bohater.

6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu i opiekunów oraz wyrażeniem zgody na publikację prac konkursowych. Złożone prace przechodzą na własność Organizatora Konkursu.

7. Zasady przyznawania nagród:
Specjalnie powołana komisja wyłoni 3 najlepsze prace w każdej kategorii oraz prace wyróżnione. Pod uwagę brane będą przede wszystkim walory artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, uchwycenie najważniejszych cech bohatera oraz wkład pracy dziecka (praca powinna być wykonana w większej mierze przez dziecko).

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronach internetowych naszego przedszkola.

Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Placówki chcące otrzymać dyplom za udział w konkursie proszone są o dołączenie do pracy koperty w formacie A4 z adresem zwrotnym i znaczkiem pocztowym.

8. Prace należy wysyłać na adres:

Przedszkole „Słoneczna Szóstka” z Oddziałami Zamiejscowymi

ul. Ignacego Paderewskiego 4,

63-100 Śrem

Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu: mgr Aldona Muras, mgr Katarzyna Marcinkowska, mgr Bogumiła Gorzyńska

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Termin: 2017-05-26
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski