Mali Alchemicy

Konkurs dodał(a) Elżbieta Dobrowolska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51 w Opolu zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Filmowym pt.
„Mali Alchemicy”

CELEM KONKURSU JEST:

• rozwijanie pasji badawczej dzieci;
  • nauka chemii, fizyki metodą eksperymentu, doświadczenia;
  • dostrzeganie zjawisk fizycznych oraz reakcji chemicznych w życiu codziennym człowieka;
  • zachęcenie do wykorzystania nowoczesnych urządzeń multimedialnych;
  • promocja twórczego sposobu realizacji filmu;
  • zachęcenie uczestników do aktywności artystycznej;
  • promocja placówki, do której uczęszcza dziecko.

TEMAT KONKURSU:

Organizatorzy konkursu oczekują na filmy nagrany przez nauczyciela wychowania przedszkolnego z udziałem dzieci 5, 6-letnich z grupy przedszkolnej, których tematem będą ciekawe doświadczenia chemiczne możliwe do przeprowadzenia z łatwo dostępnych substancji m.in. dostępnych w domu.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Konkurs skierowany jest do nauczycieli i dzieci 5 i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie Polski.

2. Na konkurs każda placówka może przesłać jeden film.

3. Uczestnicy konkursu dostarczają jedną pracę konkursową w formacie mp4 lub wmv, którego czas projekcji nie przekracza 8 minut.

4. Filmy należy dostarczyć na adres organizatora na płycie CD.

5. Twórcy filmu mogą wykorzystać różnego rodzaju gatunki filmowe (np. dokument, wywiad, reportaż).

6. Dozwolona jest dowolna technika wykonania filmu przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego, np. telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera.

7. Prace będą oceniane przez Jury, której werdykt jest ostateczny.

8. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: pomysłowość, technika, oryginalność, wartość merytoryczna.

9. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie zgód rodziców (opiekunów prawnych) oraz nauczycieli na przetwarzanie danych w celach konkursowych – załącznik 2.

ZGŁOSZENIA:

1. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 21 kwietnia 2017 r. (liczy się data otrzymania przesyłki a nie data nadania) na adres:

Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51

ul. Jana Bytnara „Rudego” 1

z dopiskiem KONKURS „MALI ALCHEMICY”

Do przesyłki z płytą CD należy dołączyć:

1. formularz - Załącznik nr 1;
  2. formularz będący oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych – Załącznik nr 2.

KOMISJA KONKURSOWA:

1. Prace spełniające kryteria niniejszego Regulaminu zostaną wybrane i ocenione przez Jury powołane przez Organizatora.

2. W skład jury wejdą chemicy, nauczyciele wychowania przedszkolnego.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

1. Ogłoszenie wyników odbędzie się najpóźniej 28 kwietnia 2017 r.

2. Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie a wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Organizatora oraz na stronie www.blizejprzeszkola.pl.

3. Organizator planuje przyznać nagrody za zajęcie I miejsca, II miejsca, III miejsca.

4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany nagród, do zmiany ich podziału oraz prawo do nieprzyznania nagrody.

UWAGI KOŃCOWE:

1. Wszystkie prace konkursowe zgłoszone na nośnikach CD pozostają w archiwum Organizatora konkursu i nie będą zwracane.

2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do unieważnienia Konkursu w przypadku złożenia zbyt małej ilości prac. W takim przypadku Uczestnikom ani osobom trzecim nie przysługują wobec Organizatora żadne roszczenia.

ZAŁĄCZNIK NR 1 – DANE UCZESTNIKÓW

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS FILMOWY „Mali Alchemicy”

Imię i nazwisko nauczyciela:

Numer telefonu nauczyciela:

Adres e-mail nauczyciela:

Nazwa przedszkola:

Adres:

Imiona i nazwiska osób, które wystąpiły w filmie:

ZAŁĄCZNIK NR 2 – WZÓR OŚWIADCZENIA O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

1. Wersja oświadczenia dla Uczestnika (do podpisania przez opiekuna prawnego w imieniu Uczestnika - dziecka)

Ja, niżej podpisany/-a ………………………………………………………(imię i nazwisko), jako opiekun prawny Uczestnika konkursu…………………………………………(imię i nazwisko dziecka) niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w/w Uczestnika Konkursu w postaci imienia i nazwiska przez Organizatora na potrzeby organizacji I Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Mali Alchemicy”.

1. Wersja oświadczenia dla Uczestnika (nauczyciela)

Ja, niżej podpisany/-a ……………………………………………………(imię i nazwisko) niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu e-mail przez Organizatora na potrzeby organizacji I Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Mali Alchemicy”.

Termin: 2017-04-21
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski