"Moje miasto, mój region"

Konkurs dodał(a) Joanna Popiela

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci

„Moje miasto, mój region”

Organizatorem konkursu jest:

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach

ul. Hołdunowska 20  43-143 Lędziny

Tel. 32 216 60 60  mail: mp2ledziny.edupage.org

Cele Konkursu:

• poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu, budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców,
    • przedstawienie oczyma dzieci walorów turystycznych, historycznych i kulturowych naszej małej ojczyzny,
    • Pobudzanie u dzieci wyobraźni artystycznej i kreatywności,
    • Rozwijanie i prezentacja umiejętności plastycznych przedszkolaków.

1. Konkurs rozpoczyna się 10.03.2017 r.  i trwa do 10.04.2017 r.

2. W konkursie mogą brać udział przedszkolaki (5-6-latki) z terenu całej Polski.

3. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko.

4. Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych w formacie A4. Tematem prac powinny być ciekawe - pod względem historycznym, kulturowym, architektonicznym lub przyrodniczym – miejsca w okolicy miejsca zamieszkania uczestnika Konkursu.

5. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.

6. Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora Konkursu.

7. Każda praca powinna być opatrzona danymi: imię i nazwisko, wiek autora pracy, adres do korespondencji, telefon kontaktowy, podpis opiekuna.

8. Prace należy dostarczyć lub wysłać na adres Organizatora Konkursu do dnia 10.04.2017 r.:

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

ul. Hołdunowska 20

43-143 Lędziny

9. Kryteria oceny: samodzielność wykonania pracy, kreatywność,walory artystyczne, estetyka wykonania oraz oryginalność zastosowanych technik i materiałów użytych do wykonania pracy.

10. Koordynator konkursu: Ilona Malczyk.

10.Ogłoszenie wyników nastąpi 20.04.2017 r. na stronie Organizatora Konkursu. Ponadto poinformujemy telefonicznie o wynikach konkursu przedszkola, z których wyłonieni zostaną zwycięzcy.

11. Spośród zgłoszonych do Konkursu prac Komisja wybierze 6 najlepszych prac (3 w każdej kategorii wiekowej) przyznając nagrody zwycięzcom.

12.Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

13. Nagrody zostaną przesłane przez Organizatora na adres podanej placówki w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników.

14. Prace nie spełniające wymogów regulaminowych nie będą brały udziału w konkursie.

15. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu i nie będą udostępnione osobom trzecim.

16. Przekazując pracę na konkurs uczestnik zgadza się na umieszczenie pracy na stronie internetowej Organizatora.

17. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje jego regulamin.

18. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

Termin: 2017-04-10
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski