Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Zainspirowani literaturą dziecięcą"

Konkurs dodał(a) Justyna Bucka - Kowalska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Regulamin ogólnopolskiego konkursu fotograficznego

Zainspirowani literaturą dziecięcą

1. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla placówek przedszkolnych jest Przedszkole nr 2 Bajkowa Ciuchcia w Jędrzejowie.

2. Cele konkursu:

• promowanie aktywnego zainteresowania literaturą,

• propagowanie ciekawych form pracy rozwijających zainteresowania czytelnicze dzieci w wieku przedszkolnym.

3. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii o formacie 40 cm x 30 cm przedstawiające działanie, do którego impulsem była literatura dziecięca.

4. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, bez wyraźnej ingerencji programów graficznych. Dopuszcza się:

• konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych,

• korektę polepszającą jakość zdjęć (wyostrzanie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie);

Nie będą akceptowane prace:

• z których jakiekolwiek elementy zostały usunięte lub dodane w wyniku obróbki graficznej;

• powstałe w wyniku połączenia różnych fotografii (kolaże i fotomontaże).

5. Prace nie mogą być podklejone ani oprawione.

6. Autorem zdjęcia może być nauczyciel zajmujący się fotografią amatorską na terenie placówki, w której jest zatrudniony.

7. Z jednej placówki można przesłać maksymalnie 4 prace. Dopuszcza się serie fotograficzne i reportaże do 3 zdjęć w serii, które traktowane będą jako jedna praca.

8. Do pracy należy załączyć informacje: nazwę i adres przedszkola, numer telefonu, e-mail, nazwę grupy, wiek dzieci, imię i nazwisko nauczyciela.

9. Wywołane zdjęcia (odbitki na papierze fotograficznym) oraz oryginały zdjęć w formacie JPG utrwalone na płycie CD należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:

Przedszkole nr 2 „Bajkowa Ciuchcia”

ul. 11 Listopada 113 A

28 – 300 Jędrzejów

z dopiskiem: OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY ZAINSPIROWANI LITERATURĄ DZIECIĘCĄ

do 12 kwietnia 2017 roku (decyduje data stempla pocztowego lub data uwidoczniona na dowodzie nadania przesyłki pocztą kurierską).

10. Zdjęcia oceni komisja konkursowa powołana przez organizatora. Decyzja Jury jest ostateczna.

11. Kryteria oceny: sposób wyeksponowania tematu, kreatywne spojrzenie, jakość zdjęcia, zaangażowanie dzieci w proces twórczy.

12. Lista laureatów zostanie podana na stronie internetowej Organizatora: przedszkole2.jedrzejow.eu do 23 maja 2017 r.

13. Sponsorami nagród są: Paweł Szostak – właściciel firmy VANSTAR oraz Piotr Kijewski - właściciel przychodni weterynaryjnej VET medico.

14. Dyplomy za 1, 2 i 3 miejsce oraz upominki o wartości 40 – 80 zł zostaną przesłane pocztą przed 10 czerwca. Dopuszcza się przyznanie miejsc ex aequo lub wyróżnień, które również zostaną nagrodzone.

15. Organizator nie przewiduje dyplomów za sam udział w Konkursie.

16. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody Autora pracy

do nieodpłatnego wykorzystania fotografii przez Organizatora w zakresie:

- wykorzystania na stronie internetowej organizatora,

- wystawienia egzemplarza pracy konkursowej w ramach wystawy pokonkursowej,

- wykorzystania do celów promocyjnych,

- wyświetlania zdjęć, ich obróbki i utrwalania.

17. Materiały dostarczone na Konkurs nie będą zwracane.

18. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zdjęcia, które nie spełnia wymagań technicznych Regulaminu lub narusza prawo – w szczególności dotyczy to treści powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe.

19. Zgłoszenie fotografii do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem Uczestnika, że przysługują mu do niej autorskie prawa i jest uprawniony do rozpowszechniania wizerunku osób sportretowanych na fotografii.

20. Uczestnik wyraża zgodę na posługiwanie się przez Organizatora jego imieniem i nazwiskiem w celach informacyjnych.

21. Dodatkowych informacji udzielają osoby odpowiedzialne za organizację Konkursu: Beata Chatys – chatysbeata@wp.pl, Justyna Bucka – Kowalska justyna.logopeda@gmail.com

Termin: 2017-04-12
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci i nauczyciele