VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Świąteczna Pocztówka"

Konkurs dodał(a) Angelina Gąkowska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

W tym roku już po raz ósmy Fundacja Ars organizuje zimową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

„Świąteczna Pocztówka"

Każda edycja konkursu cieszy się dużą popularnością pośród uczniów szkół i przedszkoli nie tylko z Poznania i Wielkopolski, ale także z wielu miast z całej Polski. Głównymi celami projektu są: kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji własnoręcznego tworzenia ozdób świątecznych, zwrócenie uwagi na zanikający zwyczaj wysyłania kartek okolicznościowych, popularyzacja twórczości artystycznej dzieci.

Poprzez naszą akcję zachęcamy dzieci i młodzież do zaangażowania i rozwijania swoich pasji. Chcemy, aby poświęcając swój czas mogły własnoręcznie stworzyć pocztówki z życzeniami i dzięki temu poczuć, że takie kartki niosą ze sobą większy ładunek emocjonalny, aniżeli wysłanie wiadomości SMSem czy za pośrednictwem Internetu. Co roku dodatkową zachętą dla uczestników konkursu jest jedna z głównych nagród, czyli wydrukowanie prac w postaci prawdziwych pocztówek, gotowych do wysłania.

Aby wziąć udział w konkursie potrzebne jest:

1. Deklaracja uczestnictwa - pisemne zgłoszenie dostarczone wraz z pracami

2. Podpisanie pracy na odwrocie w następujący sposób:

wiek uczestnika

nr i adres szkoły

imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy

3. Złożenie prac w terminie – do 08.12.2016 do godz. 18.00 (pocztą lub indywidualnie) do siedziby Fundacji

Uroczysty wernisaż nagrodzonych prac odbędzie się 15 grudnia 2016 roku, na który zaproszeni będą partnerzy oraz patroni honorowi i medialni. Ponadto, rozwinięciem konkursu są trzytygodniowe warsztaty artystyczne z tworzenia tradycyjnych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych oraz opowieści o lokalnych zwyczajach świątecznych.

Więcej informacji oraz pliki do pobrania na stronie WWW Fundacji ARS - http://www.ars.org.pl/aktualnosci/876/rusza-akcja-swiateczna-pocztowka

Termin: 2016-12-08
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski