Konkurs na SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z UDZIAŁEM RODZICÓW

Konkurs dodał(a) Katarzyna Halik

Na początku listopada 2016 roku zaprosiliśmy nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz studentów kierunków pedagogicznych
do udziału w konkursie na

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z UDZIAŁEM RODZICÓW

Celem konkursu było stworzenie okazji do dzielenia się z innymi nauczycielami autorskimi pomysłami na zajęcia otwarte z udziałem rodziców.

Konkurs polegał na opracowaniu autorskiego scenariusza zajęć otwartych dla dzieci w wieku przedszkolnym o dowolnej tematyce, z uwzględnieniem opisu propozycji pomocy dydaktycznych (m.in. fotografii, ilustracji, kart pracy), które będą mogły zostać wykorzystane podczas jego realizacji. Propozycje zajęć miały zawierać sytuacje edukacyjne, podczas których dzieci miałyby możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności i zdobycia nowej wiedzy. Zajęcia miały przede wszystkim prowadzić do integracji środowiska przedszkolnego i rodzinnego, dlatego w scenariuszu należało zaplanować wspólne działania rodziców i dzieci.

Przyszedł czas na wyniki! :)

Do konkursu nadesłano 151 scenariuszy!

Jury w składzie:
mgr Maria Broda-Bajak
mgr Gabriela Gąsienica
mgr Monika Majewska – przewodniczący

oraz (z głosem doradczym) Robert Halik – redaktor naczelny miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce
Pani Ewelina Adamczyk-Cękała z Przedszkola Językowo-Artystycznego „Ence- Pence” w Dobrczu za scenariusz „Rodzina skrzatów”

– zestaw zabawek edukacyjnych Wydawnictwa Epideixis o wartości 600 zł + zestaw do nauki języka angielskiego:
English with Little Ant” – podręcznik dla nauczyciela + teczka z pomocami dydaktycznymi + 2 CD + mapa Wielkiej Brytanii
Little Ant's Activity Book” – zeszyt ćwiczeń dla dziecka

II miejsce
Pani Magdalena Kuliga z Przedszkola Samorządowego nr 154 w Krakowie za scenariusz „Jesienny las wita was”

– zestaw zabawek edukacyjnych Wydawnictwa Epideixis o wartości 500 zł + komplet książek prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej:
Nauczycielska diagnoza gotowości do podjęcia nauki szkolnej
Dziecięca matematyka – dwadzieścia lat później
Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć
Starsze przedszkolaki. Jak skutecznie je wychowywać i kształcić w przedszkolu i w domu

III miejsce
Pani Katarzyna Rokoszak z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Mielcu za scenariusz „W poszukiwaniu Pani Wiosny”

– zestaw zabawek edukacyjnych Wydawnictwa Epideixis o wartości 400 zł + plakaty:
Komplet plakatów foliowanych „Cztery Pory Roku
Komplet sześciu foliowanych plakatów „Dzień Rodziny

Wyróżnienia (książka-niespodzianka)
- Pani Paulina Cieszyńska z Przedszkola nr 140 „Majsterklepka” w Poznaniu za scenariusz „Wyprawa w kosmos”
- Pani Ewa Hrycyszyn z Przedszkola nr 64 w Lublinie za scenariusz „Co kryje Kwiatek Sześciopłatek?”
- Pani Agnieszka Kopycińska z Niepublicznego Przedszkola „Danapis” w Nowym Sączu za scenariusz „Do zimowych zabaw zapraszamy – rodzice bawcie się z nami!”
- Pani Sylwia Morzyk za scenariusz „Bałwanek królem zimy jest…”
- Pani Wanda Pujanek – Dziura z Przedszkola Miejskiego Nr 16 w Łodzi za scenariusz „Wesołe literki”
- Pani Małgorzata Stadnicka z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Lublinie za scenariusz „W krainie Czterech Barw”
- Pani Teresa Szablowska-Pop z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Świątnikach Górnych za scenariusz „Malarz Mróz maluje...”
- Pani Marzena Świder z Przedszkola Publicznego nr 9 „Tęczowa Kraina” w Policach za scenariusz „Przedszkole i dom, a w nich szczęśliwi my”
- Pani Agata Wodyk z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Szczecinie za scenariusz „O tym, jak dzieci z rodzicami las odwiedziły i co tam ciekawego zobaczyły”
- Pani Joanna Żarniewska z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Białymstoku za scenariusz „Matematyczny karnawał”

Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą do 31 marca 2017 r.

WSZYSTKIE nagrodzone scenariusze zostaną opublikowane w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA*

Z każdym autorem przed publikacją scenariusza będziemy kontaktować się indywidualnie. Każdy scenariusz, który ukaże się w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, to kolejna nagroda dla autora w postaci autorskiego numeru miesięcznika wraz z towarzyszącym mu pakietem 60 stron pomocy dydaktycznych, zestawem plakatów tematycznych i 30 kodami darmowego pobierania :)
*nie według kolejności nagród, ale dopasowania do tematyki danego numeru miesięcznika

Wzięłaś udział w konkursie i nie ma Cię wśród nagrodzonych autorów?
Twój scenariusz nadal ma szansę na publikację w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Z wybranymi autorami będziemy kontaktować się indywidualnie w późniejszym terminie.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Termin: 2017-01-03
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski