Ogólnopolski konkurs komputerowy

Konkurs dodał(a) Agnieszka Kaczmarczyk

Protokół z rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu komputerowego „Mój ulubiony miś” zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Częstochowie

Celem konkursu „Mój ulubiony miś” było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci oraz rozwijanie kompetencji informatycznych. Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu przez nauczyciela dzieciom dowolnej bajki, której bohaterem był miś. Zadaniem dzieci było wykonanie portretu misia w programie graficznym „Paint”. Na konkurs nadesłano 103 prace. Powołana przez organizatora komisja dokonała oceny prac pod względem pomysłowości, oryginalności oraz samodzielność wykonania.

I miejsce - Zuzanna Grodkowska - Publiczne Przedszkole nr 2 „Pod Topolą” w Świdwinie (nauczyciel Pani Joanna Zimny)

II miejsce - Michał Kuczer - Oddział Przedszkolny w PSP im. K. Makuszyńskiego w Prawiednikach (nauczyciel Pani Marta Dudek)

III miejsce - Wiktoria Markuc - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zawozie (nauczyciel Pani Angelika Maduzia)

Wyróżnienia:

1. Mikołaj Sztuka- Publiczne Przedszkole w Kamionce ( nauczyciel Pani Wioletta Hrabańska)

2. Aleksandra Hudecka- Przedszkole nr 54 w Sosnowcu ( nauczyciel Pani Teresa Bernat)

3. Szymon Stippa- Oddział Przedszkolny przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Stawnicy

4. Maksymilian Sierociński- Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach ( nauczyciel Pani Barbara Durkalec)

5. Andrzej Michalak- Przedszkole „Słoneczko” w Szamotułach ( nauczyciel Pani Paulina Magdziarek)

Przyznano również dwie nagrody specjalne dla przedszkoli, które nadesłały na konkurs najwięcej prac:

1. Miejskie Przedszkole nr 16 w Częstochowie
  2. Przedszkole Samorządowe nr 11 w Białej Podlaskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu, a także nauczyciele przygotowujący dzieci do udziału w konkursie otrzymają imienne podziękowania, które będą wysłane od dnia 28.11.2016 r. na adres mailowy, z którego dokonano zgłoszenie. Laureatom konkursu dyplomy, nagrody i podziękowania dla nauczycieli zostaną wysłane pocztą. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Termin: 2016-11-14
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski