"Czytanie na dywanie ilustracja do przeczytanej bajki, wiesza dla dzieci"

Konkurs dodał(a) Dorota Chrabąszcz

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

"Czytanie na dywanie ilustracja do przeczytanej bajki, wiersza dla dzieci"

edycja II konkursu

Organizator konkursu: Przedszkole Miejskie nr 12 im Marii Konopnickiej  w Mielcu

Adresat konkursu: dzieci z przedszkoli z całej Polski, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Cele konkursu: przybliżenie sylwetek pisarzy literatury dziecięcej,rozwijanie wrażliwości estetycznej, wyzwolenie twórzcej ekspresji, kreatywności, kultywowanie poprawnej wymowy, zamiłowanie do czytania książek, wierszy, rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wsród dzieci i młodzieży zgodnie z priorytetem MEN na rok szkolny 2015/2016, propagowanie Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom", wzmocnienie więzi w społecznościach lokalnych poprzez poznanie ciekawych postaci "Znani i lubiani czytają dla dzieci"

Warunki uczestnictwa: Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej,której tematem przewodnim jest ulubiona postać z utworów literatury dziecięcej. Postać z wiersza, utworu dla dzieci poznanego w ramach akcji "Czytanie na Dywanie"., "Cała Polska czyta dzieciom". Utwór ma być przeczytany na spotkaniu z osobą znaną i lubiana w lokalnym środowisku (np polityk, przedstawiciel samorządu, celebryta, osoba wykonująca ciekawy zawód).Należy dołączyć do pracy plastycznej zdjęcie gościa wykonane w czasie czytania bajki, pamiątkowy wpis. foto reportaż wg inwencji nauczyciela.

Technika prac: dowolna. format  prac:dowolny.

Kryteria oceny: oryginalność, walory estetyczne, pomysłowość, materiał użyty, pomysłowość nauczyciela przy opracowaniu sprawozdania ze spotkania w czasie którego czytano bajkę ,wiersz,( zdjęcia, pamiątkowe wpisy itp).

Ilość prac: do 5 z jednej placówki.

Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę przyklejoną z tyłu pracy (imię i nazwiski dziecka, wiek, tytuł utworu, z kórego pochodzi wykonana postać, ulustracja, nazwa placówki, telefon kontaktowy, adres e-mail, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego). Do pracy należy dołączyć zdjęcie, wpis osoby która czytała utwór dla dzieci, foto reportaż wg inwencji nauczyciella organizującego spotkanie z ciekawą osobą.
Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetywarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci(proszę dołączyć zgody rodziców, prawnych opiekunów na prezentowanie sylwetki dziecka w mediach)

Prace plastyczne nie będa zwracane autorom, przechodzą na własność organizatora.

Autorzy nagrodzonych prac optrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną przesłane pocztą. Organizator zapewnia nagrody i dyplomy dla trzech pierwszych miejsc.

Nauczyciele, którzy chcą otrzymać podziękowamia  za przygotowanie dzieci do konkursu proszeni są o dołączenie do wysyłanych prac koperty (format A4) ze znaczkiem i adresem zwrotnym.

Termin nadsyłania prac: 28 .II .2016 rok

Roztrzygnięcie konkursu 10. III .2016 rok

Prace oceniane będą przez niezależne jury powołane przez organizatora. Telefon kontaktowy :175862911

Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej przedszkola i www.bliżejprzedszkola.pl